1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MOK MASAYA YATIRILDI
MOK MASAYA YATIRILDI

MOK MASAYA YATIRILDI

Spor Federasyonları dün Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda bir araya gelerek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Olimpiyat Komitesi’nin (KKTC MOK) genel kurul yapısına karşı neler yapılabileceği ile ilgili bi

A+A-

 

 

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi’nin genel kurul ve tüzük yapısına karşı olan 22 spor federasyonu dün Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda bir araya geldi.Birçok federasyon başkanının bu durumu düzeltmek için görüşlerini açıkladığı toplantıda öncelikli olarak KKTC MOK yönetimi ile spor federasyonlarının bir görüşme yapılması fikri ön plana çıktı. Bu görüşmede olumsuz sonuç alınması halinde Spor Federasyonları Birliği kurulması yolunda adımların atılacağı belirtildi.

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Spor Federasyonları dün Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda bir araya gelerek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Olimpiyat Komitesi’nin  (KKTC MOK) genel kurul yapısına karşı neler yapılabileceği ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi. Toplamda 22 federasyon başkanı ve temsilcisinin yer aldığı toplantı bir buçuk saat sürdü. Toplantıya katılan federasyonlar konu hakkında bilgilerini paylaştılar.

 

SERTOĞLU: “İSYANIMIZ ŞAHISLARA DEĞİL, YAPIYA”

Toplantıda ilk sözü alan ve federasyonları temsilen sözcülük de yapan Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, federasyon başkanları ve temsilcilerinin KKTC MOK genel kurul yapısı hakkında fikirlerini söylemesi için bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini belirtti. Toplantının ayrıca KKTC MOK genel sekreteri Omaç Başat’ın yazılı ve görsel basında bu düşüncenin sadece kendisinin düşüncesi olmadığını göstermek için bu toplantıyı yapma kararı aldıklarını belirten Sertoğlu, şahıslarla herhangi bir problemlerinin olmadığını, isyanlarının KKTC MOK’un yapısına olduğunu vurguladı.

 

MOK İLE GÖRÜŞME ZEMİNİ

Birçok federasyon başkanının bu durumu düzeltmek için görüşlerini açıkladığı toplantıda öncelikli olarak KKTC MOK yönetimi ile spor federasyonlarının bir görüşme yapılması fikri ön plana çıktı. Bu görüşmede olumsuz sonuç alınması halinde Spor Federasyonları Birliği kurulması yolunda adımların atılacağı belirtildi. Federasyonların aldığı kararlar ile ilgili olarak bir basın bildirisi yayınlaması bekleniyor.

 

 

Bu haber toplam 425 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler