1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MOK FEDERASYONLARA KARŞI
MOK FEDERASYONLARA KARŞI

MOK FEDERASYONLARA KARŞI

Ülkede bulunan 31 spor federasyonundan 27’sinin yapısını ve işleyişini beğenmeyip “mutlaka değişmelidir” deyip bir çatı altında toplanmasını istemesine rağmen KKTC Milli Olimpiyat Komitesi, Dr.Fazıl Küçük Spor Oyunları’nı düzenleme

A+A-

 

27 spor federasyonun yapısını beğenmeyip üyeliğini dondurduğu KKTC MOK Dr.Küçük Spor Oyunları’nı düzenleme kararı aldı  

 

 

OYUNLAR İÇİN TOPLANTI… Organizasyon için, KKTC Milli Olimpiyat Komitesi’ne üye olan spor federasyonları ile üyelik işlemlerini başlatan spor federasyonları, 14 Eylül Cuma (bugün) akşamı, Girne Kaşgar Court Otel’de, hazırlık toplantısına davet edildi.

 

ŞİABELİ OLDUĞU İÇİN 27 SPOR FEDERASYON KATILMAYACAK… 27 Spor federasyonu oyunların KKTC MOK tarafından geçtiğimiz yıl olduğu gibi başarısızlık ve şaibelerle dolu bir şekilde gerçekleştirilecek olması halinde, katılmayacaklarını açıklamıştı.

 

Kamil KOLCU

 

Ülkede bulunan 31 spor federasyonundan 27’sinin yapısını ve işleyişini beğenmeyip “mutlaka değişmelidir” deyip bir çatı altında toplanmasını istemesine rağmen KKTC Milli Olimpiyat Komitesi, Dr.Fazıl Küçük Spor Oyunları’nı düzenleme kararı aldı.

27 spor federasyonun KKTC MOK’un uluslararası Dr.Küçük oyunlarını düzenlemesi durumunda katılmayacaklarını açıklamalarına rağmen KKTC MOK, oyunların 15 Ekim-15 Kasım tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.    

 

HAZIRLIK TOPLANTISI

 

Organizasyon için, KKTC Milli Olimpiyat Komitesi’ne üye olan spor federasyonları ile üyelik işlemlerini başlatan spor federasyonları, 14 Eylül Cuma akşamı, Girne Kaşgar Court Otel’de, hazırlık toplantısına davet edildi.

Geleneksel spor oyunları, en az üç ülke milli takımının katılımını sağlayacak spor dallarında yapılacağı açıklandı.

 

BÜTÇE SPOR DAİRESİ’NDEN

 

Dr. Küçük Uluslararası Spor Oyunları için, her yıl olduğu gibi bu yıl da, ayrı bir bütçe tahsis edildiğini açıklayan KKTC MOK, oyunlara katılacak spor federasyonlarının, bu organizasyonda yapacağı barınma, ulaşım, izaz-ikram ve benzeri harcamalarının, Spor Dairesi İta Amirliği tarafından, faturaları karşılığı ödeneceğini duyurdu.

 

27 SPOR FEDERASYONU NE DEMİŞTİ? 

 

KKTC MOK’tan rahatsız olan ve üyelik işlemi yapmayan 27 spor federasyonu geçtiğimiz gün oyunlarla ilgili şu açıklamayı yapmıştı.

“20 Eylül tarihine kadar gerekli finansmanın sağlanması ve önceden yapıldığı gibi görev verilmesi halinde federasyonlar olarak, 2012 Uluslararası Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları’nı 2009 ve 2010 yıllarında olduğu gibi Spor Dairesiyle uyum içerisinde, başarıyla ve liderimizin anısına yaraşır şekilde gerçekleştirmeye hazır olduğumuzu belirten bir yazının komitemiz tarafından bizleri temsilen Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na sunuldu.”

 

“KKTC MOK DÜZENLERSE KATILIM OLMAYACAK”

 

27 Spor federasyonu oyunların KKTC MOK tarafından geçtiğimiz yıl olduğu gibi başarısızlık ve şaibelerle dolu bir şekilde gerçekleştirilecek olması halinde, katılmayacaklarını ve spor federasyonları olarak ilgili tarihlerde sosyal etkinliklerle Dr.Fazıl Küçük’ün yaşatılması için elden gelen gayreti göstereceklerini kamuoyuna duyurmuşlardı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 455 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler