1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MOK AÇIKLAMALARI TALİHSİZLİK'
MOK AÇIKLAMALARI TALİHSİZLİK

'MOK AÇIKLAMALARI TALİHSİZLİK'

Tenis Federasyonu Başkanı Saffet Barutçu Milli Olimpiyat Komitesinin yaptığı açıklamaları bir talihsizlik olarak nitelendirdi.

A+A-

 

 

 

 

MOK konusunda geçtiğimiz günlerde 22 Federasyonun katılım göstererek, 7 federasyonun ise mazeret bildirerek katılmadığı fakat destek belirttiği toplantının ardından yapılan açıklamalar ve ardından MOK yönetim kurulunun yaptığı açıklama spor kamuoyunu germeye devam ediyor.

 

“BİZİ TEMSİL ETMİYOR”

Tenis Federasyonu Başkanı Saffet Barutçu MOK’un görevinin tüm federasyonların gerek içte gerekse uluslararası arenada karşılaştığı sorunlarda bir üst merci olarak onlara yardımcı olmak olduğunu, oysaki şu anki durumda MOK’un birkaç federasyon haricinde hiçbir federasyonu MOK çatısı altında istemediğini söyledi. Barutçu şu anki MOK’un, MOK gibi değil Tekvando Federasyonu gibi hareket ettiğini belirtti ve “ MOK şu anki yapısı ile hiçbir federasyonu temsil etmiyor” dedi.

 

“ANARŞİST İLAN ETMEK NE KADAR DOĞRU”

Barutçu MOK konusunda ülkeyi yönetenlerin bir an önce adımlar atarak çözüm bulması gerektiğini, aksi takdirde bu konunun daha da derinleşerek devam edeceğini söyledi.

Saffet Barutçu MOK tarafından yapılan açıklamaya da değindi ve “Ülkede spor yapan insanların %90’nını temsil eden bu federasyonları anarşist ilan etmenin ne kadar doğru olduğunu spor kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” dedi. Barutçu ayrıca MOK’un yaptığı açıklamadaki sözlerinin arkasında durarak tüm federasyonlara dava açmalarını dört gözle beklediklerini, ancak MOK’un böyle bir adım atamaya cesareti olmadığını da sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 428 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler