1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MODELCİLERİMİZ BAŞARILI DÖNDÜ
MODELCİLERİMİZ BAŞARILI DÖNDÜ

MODELCİLERİMİZ BAŞARILI DÖNDÜ

Hırvatistan’da yapılan Uluslararası “Kup Osijeka F3 j Planör Model Uçak Euro Tour”da zirveyi zorladık.

A+A-

 

 

Hırvatistan’da yapılan Uluslararası “Kup Osijeka  F3 j  Planör Model Uçak Euro Tour”da zirveyi zorladık.

Euro Tour İstanbul’dan sonra Osijek’de geçtiğimiz hafta yapılan, Model Uçak Milli Takımımızın 5 sporcuyla katıldığı Uluslararası F3J Planör Model Uçak Euro Tour birinci etap Kup Osijeka’dan başarılı sonuçlarla döndük.

Hırvatistan, Macaristan, Bulgaristan, İngiltere, Slovakya, Slovenya, Polonya,  Almanya ve KKTC’den toplam 62 üst düzey havacının yarıştığı Euro Tour Osijeka’da KKTC Havacılık Sporları Federasyonu adına yarışan milli modelcilerimizin elde ettikleri dereceler şöyle:

23. Salahi Tezel, 29. Serhat Alışkan, 30. Eser Kişmir, 40. Mehmet Serden, 50. Erel Cankan.

 

TURGANER’İN DEĞERLENDİRMESİ

 

KKTC Hava Sporları Federasyonu Genel Başkanı Plt. Serdar Turganer, şampiyona konusunda yaptığı değerlendirmede,  temel hava sporları arasında yer alan Model Uçak dalında son 3 yılda birçok uluslar arası yarışmaya katılarak hem uluslar arası deneyimleri artırma hem de ülkemizi tanıtma olanağı yakaladıklarını bildirdi.

Turganer, “Sporcularımızın yeteneklerine, özgüvenlerine ve disiplinlerine güveniyoruz, yurt içinde ve yurt dışında elde ettikleri deneyimlerle EURO TOUR da kendilerine göstermeye, zirveleri zorlamaya başladılar. Bu durum bizi ilerisi için umutlandırıyor” şeklinde konuştu.

Başkan Turganer, havacılığın temel dallarında alt yapıya ve eğitime önem vermeye,  bu çerçevede genç havacılara kurslar ve yarışmalarla motivasyon kazandırmaya devam edeceklerini de kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 459 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler