1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MODEL' GİRNE’DE COŞTURACAK
MODEL GİRNE’DE COŞTURACAK

'MODEL' GİRNE’DE COŞTURACAK

Model grubu, 3 Kasım Cumartesi gecesi saat 20.00 ‘de, Jasmine Court Green Garden’da Kuzey Kıbrıs Turkcell için sahneye çıkacak

A+A- 

Model grubu, 3 Kasım Cumartesi gecesi saat 20.00 ‘de, Jasmine Court Green Garden’da Kuzey Kıbrıs Turkcell için sahneye çıkacak. Gecede, Kuzey Kıbrıs’ın sevilen gruplarından RAST da sahne alacak.

 

Türkiye’nin sevilen müzik gruplarından “Model”, Kuzey Kıbrıs’ta sevdikleriyle buluşuyor. “Turkcell Konserleri” kapsamında, Türkiye’de seri konserleriyle on binleri coşturan Model, 3 Kasım Cumartesi gecesi saat 20.00 ‘de, Jasmine Court Green Garden’da sahneye çıkacak. Davetiyelerin hızla tükendiği konser için birçok sürpriz hazırlandığı açıklandı. Gençlerin çok özel saatler geçireceği geceye, yoğun bir ilgi var. Jasmine Court Green Garden’daki gecede, Kuzey Kıbrıs’ın sevilen gruplarından RAST da sahne alacak.

DAVETİYELER NASIL ALINACAK?

Kuzey Kıbrıs Turkcell tarafından yapılan açıklamada, SFR11 yazıp 2222’ye SMS gönderen ilk 5 bin kişi, telefonuna gelen şifreyle, davetiyesini tüm Turkcell İletişim Merkezleri ve Turkcell stantlarından alabilecek. Bu daveti alanlar, yanlarında, bir Turkcell’liyi daha konsere getirme avantajına da sahip olacaklar. Kuzey Kıbrıs Turkcell, her numaranın SMS ile sadece bir şifre talep edebileceğini duyururken, şifrenin 1 SMS üzerinden ücretlendirileceği bilgisi de verildi.

MODEL’İ TANIYALIM

 

2005 yılında Okan Işık (gitar), Aşkın Çolak (davul-perküsyon) ve Can Temiz (bas gitar) tarafından "A due Carmen" adıyla kurulan grup daha sonra 2007 yılında Fatma Turgut'un (vokal) katılımıyla son halini aldı. 2008 yılında ise adını MODEL olarak değiştirdi. Genç grup; 2007 yılı 12. Tuborg Roxy Müzik Günleri - Billboard Özel Ödülü ve Nokia Super Sound'07 Yarışması - "Arkadaşınla En İyi Giden Şarkı" kategorisinde birincilik ödülü sahibi.
MODEL; 2009 yılında GNL Entertainment'ın desteği ile piyasaya çıkardığı "Perili Sirk" adlı E.P. çalışmasının klip parçası "Olmaz" ile dikkat çekti. Grubun, albümde yer verdiği "Bak Bir Varmış Bir Yokmuş" isimli cover parçalarına Türk pop müziğinin önemli isimlerinden biri olan Levent Yüksel eşlik etti. Grubun Efes Pilsen için bestelediği "Sokakta Hayat Var" adlı şarkısı, dijital iş ve kültür dergisi "Digital Age" tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen "Digital Age Awards" töreninde, "En Yaratıcı Müzik/Ses Tasarımı Birincisi" ödülünü kazandı. Şarkılarında, hüznü ve eğlenceyi iç içe yansıtan MODEL’in müziğinde en karanlık temaların son derece eğlenceli bir şekilde işlenmesine şahit olmak mümkün. 2011 Şubat ayının sonunda ise Demir Demirkan prodüktörlüğündeki ikinci stüdyo albümleri "Diğer Masallar" yayınlandı.
2012 yılında GNCTRKCLL sponsorluğunda geçekleştirdikleri üniversite konserlerinin yanı sıra çok sayıda konserler geçekleştiren MODEL, KRAL TV video müzik ödüllerinde de “Yılın en iyi grubu” ödülünü aldı. Grup, konserlerinin yanı sıra 2013 yılında yayımlayacakları yeni albümlerinin çalışmalarına da başladı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 525 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler