Moda

Moda

Futbolun bir oyun olduğunu savunanlardanım. Rekabet tabi ki önemli ancak son düdük çaldıktan sonra her şey bitmeli. Kazanan tebrik edilmeli, kaybeden bir sonraki oyuna hazırlanmalı. Tabi ki eksikler giderilerek. Ancak bakıyorum ki Bağcıl seyircisi sadece

A+A-

 

 

Futbolun bir oyun olduğunu savunanlardanım. Rekabet tabi ki önemli ancak son düdük çaldıktan sonra her şey bitmeli. Kazanan tebrik edilmeli, kaybeden bir sonraki oyuna hazırlanmalı. Tabi ki eksikler giderilerek. Ancak bakıyorum ki Bağcıl seyircisi sadece iyi günde takımın yanında. Sahaya gelenler ise çok gergin ve sinirli. Bağcıl sahasında maçtan sonra hakem odasına giderken hakemlerin yolunu kesmek, onlara el kaldırmak ve küfretmek moda olmuş. Halbuki özeleştiri yapmak takım için daha sağlıklı olmaz mı?

Taraftar hakeme itiraz ederken daha maçın yirminci dakikasında Kerim’in ikinci sarı karttan oyundan atılması gerektiği halde atılmadığını unuttu mu? Sahada aynı hakem değil miydi?

İki takım da korkak bir futbol anlayışı ile sahadaydı. Savunma yapmayı öncelikli düşünen takımlar oyunun orta alana sıkışmasına neden oldu. Rakip savunmaları açmak için çözüm üretmemek pozisyon sıkıntısını da beraberinde getirdi. İlerde çoğalamayan her iki takım bireysel yeteneklerle gol bulma çabasındaydılar maç boyunca.

Bağcıl takımı eski günlerini aratıyor. Orta alandaki o baskılı oyunundan eser yok. Bunaltıcı atakların yerinde yeller esiyor. Üçüncü bölgedeki durgunluk hat safhada. Gol bulmada oldukça sıkıntılı. En iyi yeri ise savunması ama sadece savunma yapmakla maç kazanılmıyor. Bunu bir kez daha gördük. Yedek kulübesinde oyunu değiştirecek adam yok. Girenler takıma ayak uyduruyor. En önemlisi de futbolcular keyifsiz oynuyor.

Savunma ağırlıklı oynanan oyunda hata yapmamak daha da önem kazandı çünkü gollerin ancak savunma hatalarından gelebileceği ortadaydı. Biri sahanın en iyisi olan İbrahim Kırşen’in sakatlanıp oyundan çıkmasıyla bozulan savunma kurgusundan diğeri de Bağcıl savunmasında o ana kadar hata yapmayan Erbay’ın ceza sahasında topu elle oynamasından geldi. İşte birer gol. Ne birine yaradı ne diğerine.

Lapta takımı Bağcıl deplasmanına kaybetmemek için geldi. Top rakipteyken alan daraltarak oynadı. Orta alanı daha kalabalık tutup rakibine pas yapma şansı vermedi. İkinci bölgede top tutamayan Bağcıl da kaleye gitmekte sıkıntı yaşadı. Orta alanda aldığı topları kenarlara açıp özellikle sol tarafından rakip kaleye gitmeyi denedi ancak ceza alanına şişirme toplar atmak hava toplarında başarılı Bağcıl savunmasında ne kadar etkili olurdu? Üstelik rakip savunma arasında bir veya iki kişiyken. Olmadı da…

Bağcıl sahasında sakatlanıp hastaneye kaldırılan ikinci oyuncu oldu İbrahim Kırşen. Daha birçok sahada olduğu gibi. Oyuncular ne yazık ki hastaneye arabalar ile götürülüyor. Sahalarda ambulans olması bir zorunluluk. Bu maçlar yapılırken aslında en önemlisinin sağlık olduğu unutulmamalı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 700 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler