1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MİNİKLER SAHADA
MİNİKLER SAHADA

MİNİKLER SAHADA

Çocukların büyük ilgi gösterdiği futbol kursları Hamitköy ve Haspolat’ta bulunan halı sahalarda hafta içi, gönüllü futbol antrenörleri tarafından veriliyor.

A+A-

 

 

 

LTB tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Önce Çocuklar ve Gençler projesi” kapsamında, 2009 yılından itibaren LTB’ye bağlı Hamitköy ve Haspolat bölgelerinde yaşayan çocuk ve gençlere yönelik, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda çeşitli kurslar veriliyor. Proje çerçevesinde verilen kurslarla çocuk ve gençlerin sosyal  yaşamlarının daha kaliteli bir hale getirilerek güvenli oyun ve faaliyet alanlarına kavuşmaları hedeflendi. Bu çerçevede Temmuz ayında başlayan futbol kurslarınada 06-12 yaşları arasında 40 çocuk katıldı. Çocukların büyük ilgi gösterdiği futbol kursları Hamitköy ve Haspolat’ta bulunan halı sahalarda hafta içi, gönüllü futbol antrenörleri tarafından veriliyor.

Kurs sonrasında Avrupa Birliği’nin finanse ettiği bir de futbol turnuvası gerçekleştirilecek.  Turnuva sonunda dereceye girenlere ise madalya ve kupa verilirken tüm kursiyerlere de katılım sertifikası takdim edilecek. Proje kapsamında futbol kurslarının yanı sıra basketbol koro, tiyatro ve halk dansları kursları da veriliyor.

Bu haber toplam 363 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler