1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Mimoza Otel duruşması 8 Eylül’de başlıyor
Mimoza Otel duruşması 8 Eylül’de başlıyor

Mimoza Otel duruşması 8 Eylül’de başlıyor

Ara emri duruşması dün Cafer Gürcafer’in Avukatı Öner Şerifoğlu’nun ailevi ve sağlık sorunları nedeniyle, son kez olmak kaydıyla ileri bir tarihe alındı.

A+A-

Didem MENTEŞ

İhtiyat Sandığı Dairesi tarafından çıkılan ihale ile Yakın Doğu Ltd’e 2 milyon 10 bin sterline satılan Mimoza Otel ile ilgili ara emri talebi son kez olmak üzere ertelendi. Mahkeme tarafları dinlemek üzere ara emri talebini 8 Eylül Salı günü görüşmeye başlayacak.
Mim-Taş Ltd direktörü Cafer Gürcafer, Mimoza Otel’in satışına yönelik işlemlerin durdurulması için İhtiyat Sandığı Dairesi aleyhine ara emri dosyalamıştı. 27 Ağustos Perşembe günü gerçekleşen görüşmede İhtiyat Sandığı hukukçuları Cafer Gürcafer’in iddialarının geçerli olmadığını ileri sürerek itiraz belgelerini sunmuştu. Mahkeme, davacı tarafın bahse konu belgeleri incelemesi ve ara emri dosyanın seyriyle ilgili karar vermesi için 3 Eylül’e kadar süre vermişti.
Ara emri duruşması dün Cafer Gürcafer’in Avukatı Öner Şerifoğlu’nun ailevi ve sağlık sorunları nedeniyle, son kez olmak kaydıyla ileri bir tarihe alındı.

Son kez erteleme
Yüksek İdare Mahkemesi Yargıcı Tanju Öncül’ün baktığı ara emri davasında, İhtiyat Sandığı Dairesi adına Avukat Tağmaç Bilgehan’ı temsilen Avukat Irmak Özkoç ve Avukat Öznur Emekçi ve iş insanı Cafer Gürcafer adına Avukat Öner Şerifoğlu’nu temsilen Avukat Kaan Özanıl hazır bulundu. Mahkeme, dün ara emri duruşmasına geçmek için tarafları çağırdı. Ancak Avukat Özanıl, Avukat Öner Şerifoğlu’nun ailevi ve sağlık sorunları nedeniyle mahkemede hazır bulunmadığını, duruşmalara kendisinin katılabilmesi için başka bir güne erteleme talep etti. Daire hukukçuları da bu talebe itiraz etmedi. Bunun üzerine Yargıç Tanju Öncül, tarafların hazır olması ve duruşmalara geçilmesi için ara emri davasını son kez olmak üzere 8 Eylül Salı gününe tehir etti.

Avukat belgeler için süre istemişti
Hatırlanacağı üzere 27 Ağustos Perşembe günü gerçekleşen görüşmede İhtiyat Sandığı avukatları, Mim-Taş Ltd’in Mimoza Otel ile ilgili ortaya koyduğu iddiaların geçerli olmadığını ileri sürerek itiraz belgelerini sunmuştu. Davacı taraf ise bu iddialarla ilgili belgelerin kendilerine tedarik edilmesi ve ara emri başvurusunu yürütme konusunda bir değerlendirme yapmaları için süre istemişti.

Yakın Doğu Ltd’e satılmıştı
Bilindiği üzere İhtiyat Sandığı Dairesi, 3 yıldır atıl durumda bulunan Mimoza Otel ile ilgili 4 kez ihaleye çıkmış, son çıkılan ihalede otele Yakın Doğu Ltd ‘talip’ olmuştu.
Daire’nin Yönetim Kurulu tarafından kabul edilen teklif, İçişleri ve Çalışma Bakanı Aziz Gürpınar’ın imzasından geçerek, Bakanlar Kurulu’na sunulmuştu.
Şartnameye göre Yakın Doğu Ltd’in 570 bin Sterlin’in peşin olarak ödemesi, geriye kalan ödemeyi ise her ay 40 bin Sterlin ödeme yapacak şekilde 36 ay içerisinde tamamlaması gerekiyor.

Bu haber toplam 1374 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler