1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Mimoza Hotel ihalesi 2 Temmuz’da
Mimoza Hotel ihalesi 2 Temmuz’da

Mimoza Hotel ihalesi 2 Temmuz’da

Mahkeme kararı ile işadamı Cafer Gürcafer’den alınarak, İhtiyat Sandığı Dairesi’ne iade edilen Mimoza Hotel için yeniden açılan ihale 2 Temmuz’da sona erecek

A+A-

Ayşe GÜLER
İhtiyat Sandığı Dairesi’ne mahkeme kararı ile 2012 yılında yeniden aide edilen Mimoza Hotel’e yönelik başlayan ihale sürecinde sona gelindi.
İşadamı Cafer Gürcafer’in kirasında bulunan ve ‘sözleşme şartlarına uyulmadığı’ gerekçesiyle tahliye kararı verilen otelin çalıştırılması ile ilgili ihale süresi 2 Temmuz’da tamamlanacak.
Mayıs ayında Merkezi İhale Komisyonu tarafından başlatılan ihaleye katılacak firmaların 2 Temmuz Çarşamba günü saat 10.00’a kadar Maliye Bakanlığı’na teklif sunması gerekiyor.
Mimoza Otel ihalesi için belirlenen taban fiyat ise 1 milyon 240 bin sterlin.

Süreç nasıl işleyecek?
İhaleye katılım olması halinde Merkezi İhale Komisyonu tarafından açılacak teklifler, İhtiyat Sandığı Müdürlüğü tarafından değerlendirilecek. Yapılacak değerlendirmenin ardından teklifler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na aktarılacak ardından da konu Bakanlar Kurulu onayına sunulacak.

Neler yaşanmıştı?
Geçmişte işadamı Cafer Gürcafer’in işletmesinde bulunan Mimoza Hotel, sözleşme şartları yerine getirilmediği gerekçesiyle İhtiyat Sandığı’na geri iade edilmişti.
İadenin ardından ayni yıl otel ile ilgili yeniden ihaleye çıkılmış, ‘European Ltd’ isimli şirket ihaleyi 2012 yılında kazanmıştı.
Bu süre içerisinde gerekli yasal mevzuatların yerine getirilmemiş, ihale İhtiyat Sandığı Dairesi Yönetim Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Bakanlar Kurulu onayına sunulmamıştı.
UBP Hükümeti döneminde gerekli mevzuatlar yerine getirilmeyen ihale yasallaşmamış, süreç içerisinde ihaleye yönelik ilgili evraklar ve yönergelerin kayıp olduğu fark edilerek, yeniden ihaleye çıkılma kararı alınmıştı.
Otel ile ilgili Mayıs ayında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar ve İhtiyat Sandığı Dairesi Yönetim Kurulu tarafından yeniden ihaleye çıkılarak, Merkezi İhale Komisyonu’nda teklif kabulüne başlanmıştı.

“Yaylalı: Teklifler, 2 Temmuz’da açılacak”
YENİDÜZEN’e konuşan İhtiyat Sandığı Dairesi Müdürü Erman Yaylalı, Yönetim Kurulu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından alınan ihale kararına yönelik verilen tekliflerin 2 Temmuz’da açılacağını söyledi.
Yaylalı, ihalede taban fiyatın 1 milyon 240 bin sterlin olarak belirlendiğini belirtti.
İhaleye katılacak firmaların 2 Temmuz Çarşamba günü saat 10:00’a kadar Maliye Bakanlığı’na teklif sunması gerektiğini de kaydeden Yaylalı, verilen tekliflerin İhtiyat Sandığı Dairesi Yönetim Kurulu tarafından inceleneceğini ifade etti.
Yaylalı, şartnameye uygun verilen tekliflerle ilgili alınan kararın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na ardından da Bakanlar Kurulu onayına sunulacağını açıkladı.

Bu haber toplam 2921 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler