1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MİLLİLERDE DURMAK YOK
MİLLİLERDE DURMAK YOK

MİLLİLERDE DURMAK YOK

Irak’da organize edilecek olan futbol turnuvasına katılacak olan Kıbrıs Türk Futbol Milli takımı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

A+A-

 

 

HAZIRLIK MAÇI SIKINTISI... Kuzey Irak’da organize edilecek olan futbol turnuvasına katılacak olan Kıbrıs Türk Futbol Milli takımı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Milli Takım teknik direktörü Fırat Canova, tek sıkıntılarının hazırlık maçı yapmamak olduğunu vurguladı

 

Hüseyin KIRAL

 

3 – 10 Haziran tarihleri arasında Kuzey Irak’da organize edilen 5’inci VİVA Dünya Kupası futbol turnuvasına katılmak üzere oluşturulan Kıbrıs Türk Milli Takımı çalışmalarını Teknik Direktör Fırat Canova yönetiminde aralıksız sürdürüyor.

Şehit Hüseyin Ruso Stadı’nda on beş gündür devam eden idmanlarla takımı Kuzey Irak’a hazırlayan Teknik Direktör Fırat Canova, tek sıkıntının sezonun tamamlanmış olmasından dolayı maç yapacak takım bulamamak olduğunu söyledi.

 

29 MAYIS’A KADAR ÇALIŞMALAR SÜRECEK

Turnuva öncesi İstanbul’a gidecek olan Milli Takım, 29 Mayıs gününe kadar devam edecek olan idmanlar sonunda, beş günlük kamp programı çerçevesinde iki hazırlık maçı yapıp 3 Haziran günü Kuzey Irak’a gidileceğine değinen Teknik Direktör Fırat Canova, şu anda üniversiteler arası futbol maçları yapıldığını bu nedenle Üniversiteler Spor Federasyonu’na baş vurup, 19 Mayıs günü üniversiteler karması oluşturulup maç yapma talebinde bulunduklarını söyledi.

Canova, Kuzey Irak’da yapılacak olan 5’inci Viva Dünya Kupası futbol turnuvası için 4 Haziran tarihinde teknik toplantı yapılacak ve katılan takımlar arasında kura çekimi yapılacağını söyledi.

 

KALECİLER MAHMUT HOCAYA EMANET

Kıbrıs Türk Futbol Milli Takımı’nın üç kalecisi olan Hasan Piro, Türkan Delideniz ve Cenk Yılmaz, kaleci antrenörleri Mahmut Yaman yönetiminde yoğun tempoda çalışmalarını sürdürüyorlar.

Her üç kalecinin de çalışma performanslarından çok memnun olduğunu belirten Mahmut Yaman, üç kalecininde ülkemizin en değerli kalecilerinden olduğunu ve Kuzey Irak’ta kalemizin emin ellerde olduğunu vurguladı.   

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 515 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler