1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MİLLİLER, KUZEY IRAK’A AYAK BASTI
MİLLİLER, KUZEY IRAK’A AYAK BASTI

MİLLİLER, KUZEY IRAK’A AYAK BASTI

İstanbul’daki 5 günlük ikinci etap kamp çalışmalarını tamamlayan KKTC Milli Futbol Takımı, Kuzey Irak’ın Erbil şehrinde gerçekleşecek olan “5’inci VIVA World Cup”a katılmak için dün öğle saatlerinde Erbil’e vardı. Erbi

A+A-

 

 

“5’inci VIVA World Cup” Turnuvasında mücadele edecek olan KKTC Futbol Milli takımımız Erbil’de coşku ile karşılandı

 

Erbil havalimanında ve otel girişinde çiçeklerle karşılanan, KKTC Futbol Milli Takımımız, bu gece yarısı oynayacağı maça hazırlanmak için il idmanını dün geçe yaptı

 

Songuç Kürşad – Burhan Gürkan (Kuzey Irak-KTSYD)

 

İstanbul’daki 5 günlük ikinci etap kamp çalışmalarını tamamlayan KKTC Milli Futbol Takımı, Kuzey Irak’ın Erbil şehrinde gerçekleşecek olan “5’inci VIVA World Cup”a katılmak için dün öğle saatlerinde Erbil’e vardı.

Erbil Uluslararası Havaalanı’nda bütün dünya ülkeleri ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağının da yer alması, kafilemize ilk sürpriz oldu. Kürdistan Futbol Federasyonu yetkilileri ile birlikte Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğu görevlileri ve Irak Türkmen cephesi yetkilileri tarafından karşılanan kafile, daha sonra yeni hizmete giren 5 yıldızlı Tangram Oteli’ne ulaştı.

 

KAFİLE ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

 

Polis ve peşmerge askerleri tarafından sağlanan güvenlik önlemleri eşliğinde otele gelen kafilemizi Erbil’li Türkmenler coşkulu bir şekilde karşıladı.

Bu arada Kürtsat, Türkmen TV gibi yerel televizyon kanalları ile birlikte yoğun bir basın ilgisi ile karşılaşan kafilemize, Türkmen çocukların verdiği çiçekler, duygulu anları daha da arttırdı.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, kafilemize yoğun ilgi gösteren medya mensuplarına verdiği demeçte “dostluk ve kardeşlik için Kuzey Irak’ta bulunduğumuzu, sporun evrensel değerlerini yaşamak için Erbil’e gelindiğini” söyleyerek, turnuvaya katılan diğer takımlara da başarılar diledi. Basın mensupları ayrıca KKTC Milli Takım Teknik Direktörü Fırat Canova’dan takım hakkında bilgi aldı.

Otele yerleşen Milli Takım bu gece yarısı 24.00’te oynayacağı Darfur maçının saatini de dikkate alarak, dün gece geç saatte bir idman gerçekleştirdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 945 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler