1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MİLLİLER ADAYA DÖNDÜ
MİLLİLER ADAYA DÖNDÜ

MİLLİLER ADAYA DÖNDÜ

Kuzey Irak’ta düzenlenen 5’inci VIVA World Cup turnuvasına katılarak final oynayan ve turnuvayı ikinci olarak tamamlayan KKTC A Milli Futbol Takımı, dün sabah adaya döndü. Önceki gün oynanan ve bariz hakem hataları ile 2-1 kaybedilen final ma

A+A-

 

 

 

Songuç Kürşad – Burhan Gürkan / KTSYD

 

Kuzey Irak’ta düzenlenen 5’inci VIVA World Cup turnuvasına katılarak final oynayan ve turnuvayı ikinci olarak tamamlayan KKTC A Milli Futbol Takımı, dün sabah adaya döndü.

Önceki gün oynanan ve bariz hakem hataları ile 2-1 kaybedilen final maçının ardından konakladığı otele gelen Milli Takım, sabaha karşı saat 03.50’de Erbil Uluslararası Havaalanı’ndan Ankara’ya hareket etti. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuğun ardından Ankara’ya ulaşan kafile, daha sonra 09.25 uçağı ile adaya geri döndü. 29 Mayıs tarihinden bu yana yurtdışında bulunan kafile, 13 gün sonra adaya turnuva ikinciliği ile dönmüş oldu.

 

TURNUVA SIRALAMASI

 

5’inci VIVA World Cup turnuvasının son günü olan 9 Haziran Cumartesi günü final ve üçüncülük maçları ile klasman maçları da oynandı. Turnuvada şampiyonluğu Kürdistan, ikinciliği KKTC elde ederken, üçüncü Zanzibar ve dördüncü Provence oldu. Beşinciliği Oksitanya’nın elde ettiği turnuvada Batı Sahra altıncı, Tamil Eelam yedinci, Raetia sekizinci ve Darfur dokuzuncu olarak turnuvayı tamamladı. Beşincilik-altıncılık karşılaşmasını kafilemiz ile Kuzey Irak’ta bulunan hakemimiz Osman Özpaşa yönetti. Özpaşa’nın bir kez kırmızı kartına başvurduğu, bir kez de penaltı noktasını gösterdiği karşılaşmayı Oksitanya 3-1 kazandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 771 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler