1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MİLLİ TAKIMA BÜYÜK İLGİ
MİLLİ TAKIMA BÜYÜK İLGİ

MİLLİ TAKIMA BÜYÜK İLGİ

5’inci VIVA World Cup turnuvası için Kuzey Irak’ta bulunan KKTC A Milli Futbol Takımı kafilesi, geçtiğimiz gün boş gününü temaslarla geçirdi. ZAFER ÇAĞLAYAN’DAN SICAK İLGİ Kuzey Irak’a resmi bir ziyaret yapan Türkiye Ekonomi

A+A-

 

 

Songuç Kürşad – Burhan Gürkan / KTSYD – Kuzey Irak

 

5’inci VIVA World Cup turnuvası için Kuzey Irak’ta bulunan KKTC A Milli Futbol Takımı kafilesi, geçtiğimiz gün boş gününü temaslarla geçirdi.

 

 

ZAFER ÇAĞLAYAN’DAN SICAK İLGİ

Kuzey Irak’a resmi bir ziyaret yapan Türkiye Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ı Erbil Uluslararası Havaalanı VIP Salonu’nda karşılayanlar arasında KKTC kafilesinden de bir heyet vardı. Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri Orçun Kamalı ve Enver Baturalp’ın yanı sıra takım kaptanlarından Serkan Önet, Zafer Çağlayan’ı karşılayıp kendisine KKTC Bayrağı ve Federasyon’un bir şiltini takdim ettiler. KKTC heyetini karşısında gören Zafer Çağlayan, hem şaşırdığını hem de çok mutlu olduğunu belirtti ve heyete sıcak ilgi gösterdi.

 

TÜRKMENLERDEN YEMEK

Erbil’de faaliyet gösteren İhsan Doğramacı Erbil Vakfı Başkan yardımcısı Mahmut Çelebi ve Kürdistan Türkmen Partisi Milletvekili Şerdil Tahsin, kafileye geçtiğimiz akşam bir yemek verdi. Erbil’in en lüks restorantı olan Samad Restoran’da verilen yemekte millilerimiz yöresel lezzetleri tatma fırsatı buldular. Gecede Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ve takım kaptanı Erdinç Börekçi ile Teknik Direktör Fırat Canova’ya Doğramacı Vakfı yetkilileri plaket ve hediyeler verirken, Sertoğlu da Federasyon’un plaketini takdim etti. Geceye yerel basın büyük ilgi göstererek, futbolcular, teknik heyet ve yöneticilerle mülakatlar yaptılar.

 

KAFİLEYE İLGİ BÜYÜK

Kafileye Erbil’de yaşayan Türkmenlerin ilgisi de sürüyor. Daha önce otel lobisinde Milli Takımı karşılayan Türkmen gruplar, geçtiğimiz akşam kalabalık bir heyet ile kafileyi ziyaret ederek sıcak ilgilerini sürdürdüler. Federasyon Başkanı Hasan Sertoğlu’na hediyeler ve kendi bayrağını veren Türkmenlere takım kaptanı Hamis Çakır, Milli Takım forması hediye etti. Bu arada kafile ile Kuzey Irak’ta bulunan hakemimiz Osman Özpaşa, geçtiğimiz akşam Oksitanya – Tamil Elam maçında dördüncü hakemlik yaptı. Özpaşa’nın bugün bir maçta düdük çalması bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 609 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler