1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MİLLİ TAKIM AÇIKLANDI
MİLLİ TAKIM AÇIKLANDI

MİLLİ TAKIM AÇIKLANDI

FIFA’ya üye olmayan ülkelerin katılacağı (NON FIFA BOARD), 5-10 Haziran 2012 tarihinde Kuzey Irak’ta gerçekleştirilecek olan 5’inci Viva Dünya Kupası’na katılacak olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Futbol Milli takımı, dün açıkland

A+A-

 

 

Kuzey Irak’ta 5-10 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve FIFA’ya üye olmayan ülkelerin (NON FIFA BOARD) katılacağı 5’inci Viva Dünya Kupası’na katılacak olan KKTC Milli Futbol Takımı, dün Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nda gerçekleşen basın toplantısı ile açıklandı

 

Fırat Canova’nın belirlediği Milli Takım kadrosunda şampiyon Çetinkaya’dan 4, Küçük Kaymaklı’dan 5, Yenicami’den 3, Cihangir’den 3, Mağusa Türk Gücü’nden 2, Lefke’den 2, B.Bağcıl, Doğan Türk Birliği ve Lapta’dan 1’er oyuncu yer alıyor. Turnuvaya katılacak olan ülkeler arasında Kürdistan’ın bulunması dikkat çekiyor

 

 

FIFA’ya üye olmayan ülkelerin katılacağı (NON FIFA BOARD), 5-10 Haziran 2012 tarihinde Kuzey Irak’ta gerçekleştirilecek olan 5’inci Viva Dünya Kupası’na katılacak olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Futbol Milli takımı, dün açıklandı.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda gerçekleşen basın toplantısına KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, Milli Takım Teknik Direktörü Fırat Canova, Milli Takımlar Menejeri Mehmet Avcı ve Avukat Enver Baturalp yer aldı.

 

SERTOĞLU: “BAŞARILI OLACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Toplantıda konuşan başkan Sertoğlu, Teknik Direkötör Fırat Canova’nın isteği ile 22 kişilik bir kadro oluşturduklarını ve ülkeyi orada en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını söyledi. Türkiye Cumhuriyeti Elçiliği’nin Kuzey Irak’ta gerçekleşecek turnuva hakkında herhangi bir sakınca olmadığını belirttiğini belirten Sertoğlu, sporun olduğu yerde siyaset olmamalı dedi. Kuzey Irak’a gidecek kafilede bir hakemin yer alacağını belirten Sertoğlu, MHK’nın belirttiği ismin Osman Özpaşa olduğunu açıkladı.

 

CANOVA: “GELECEK VAAD EDEN OYUNCULARI SEÇTİK”

Milli Takım Teknik Direktörü Fırat Canova, kadroyu belirlerken 4-5 tane defansif oyuncuyu kadroya dahil ettiklerini, bundaki amacın emniyeti elde tutmak olduğunu söyledi. Lige yaşı ilerlemiş oyuncuların buna rağmen iyi bir performans sergilediğini, ancak gelecek vaad eden ve ülke futbolunda ciddi gelecek vaad eden futbolcuları seçtiklerini belirten Canova, bundaki düşüncenin milli takım adına bir geçiş süreci olmasını olduğunu söyledi.

 

ŞAMPİYONDAN 4 İSİM

Fırat Canova’nın belirlediği Milli Takım kadrosunda şampiyon Çetinkaya’dan 4, Küçük Kaymaklı’dan 5, Yenicami’den 3, Cihangir’den 3, Mağusa Türk Gücü’nden 2, Lefke’den 2, B.Bağcıl, Doğan Türk Birliği ve Lapta’dan 1’er oyuncu yer alıyor. Gol krallığı sıralamasında bu sezon 21 gol atan Ertaç Taşkıran ve 19 gol kaydetmeyi başaran Yasin Kansu, kadroda yer almıyor. Milli Takım kadrosunda şu isimler bulunuyor:

Hasan Piro, Serkan Önet, Serhan Önet, Esin Sonay (Çetinkaya), Çağrı Kıral, Hüseyin Adal, Hamis Çakır, Yasin Kurt, Mustafa Yaşinses (K.Kaymaklı), Erdinç Börekçi, İbrahim Çıdamlı, Hüseyin Kayalılar (Yenicami), İbrahim Uludağ, Erdoğ Barkınay (Mağusa T.G.), Türkan Delideniz, Mustafa Tekpınar, Halil Turan (Cihangir), Erbay Bertiz (B.Bağcıl), Ersen Esmeraslan, Kasım Tağman (Lefke), Ahmet Saygı (Doğan T.B.), Ahmet Coşkun (Lapta)

Fırat Canova (Teknik Direktör), Bülent Aytaç (Yardımcı Teknik Direktör), Mahmut Yaman (Yardımcı Antrenör), Enver Enginsu (Fizyoterapist), Lemi Ertüz (Malzemeci)

 

16 ANTRENMAN, 2 HAZIRLIK MAÇI, 1 KAMP

KKTC Milli Futbol Takımı, Kuzey Irak’a hareket etmeden önce 16 antrenman yapacak. Bu çalışmaların yanı sıra 2 hazırlık maçı yapmayı planlayan Milli Takım, 28 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da bir kamp dönemi geçirecek. Daha sonra 5-10 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek 5’inci Viva Dünya Kupası’na katılmak için Kuzey Irak’ın Erbil şehrine gidecek.

 

TAKIMLAR ARASINDA KÜRDİSTAN DA VAR

Turnuvaya KKTC yanı sıra Kürdistan, Darfur, Oksitanya, Provence, Tibet, Batı Sahra, Zanzibar, Monako, Grönland ve Rapa Nui’nin katılması bekleniyor. Basın toplantısında Kürdistan ile aynı organizasyonda yer alacak olmanın sorun teşkil edip etmeyeceği sorusu üzerine KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu Türkiye Büyükelçiliği’nin konu hakkında herhangi bir sıkıntı olmayacağının kendilerine iletildiğini söyledi. 2010 yılında gerçekleşen ve KKTC’nin katılmadığı kupada şampiyon olan Padania, bu turnuvaya katılmayacak. Turnuva karşılaşmaları Erbil’de bulunan 28 bin kişilik Fraso Harini Stadı’nda oynanacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1250 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler