1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MEZARDA EMEKLİLİK'
MEZARDA EMEKLİLİK

'MEZARDA EMEKLİLİK'

KSP, Meclisten tartışmalı şekilde geçen çalışma hayatıyla ilgili yasaları “mezarda emeklilik” getirecekleri gerekçesiyle eleştirdi

A+A-

 

 

Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP), Cumhuriyet Meclisi’nden tartışmalı şekilde geçen çalışma hayatıyla ilgili yasaları “mezarda emeklilik” getirecekleri gerekçesiyle eleştirdi ve dünyanın her yerindeki emekçiler gibi Kıbrıs Türk halkının da bunu reddedeceğini, çaresiz olmadığını belirtti.

 

KSP Merkez Komitesi imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, emeklilik yaşı, Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı kesintilerini artıran yasalarla, emekçi halkın ve çalışanların, kendilerini temsilen Meclis'te bulunan milletvekillerine güveninin tamamen yok olduğu savunuldu. KSP açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

 

“Zamlar, emeklilik yaşının yükseltilmesi, vergi ve sigorta kesintilerinin artırılması kabul edilebilecek tedbirler değildir. Kapitalist patronlar karları götürürken çalışanlarla paylaşmıyor, ama sıkıntıya girdikleri zaman tüm yükü çalışan halkımızın omuzlarına yüklemeyi çözüm sanıyorlar.”

Bu haber toplam 652 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler