1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. METE ADANIR NE OLACAK?
METE ADANIR NE OLACAK?

METE ADANIR NE OLACAK?

Birinci Yükselme Ligi takımlarından Karaoğlanoğlu’nun sahası olan ve Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün haziran ayında sentetik zemine kavuşturulacağı açıklanan Mete Adanır Stadyumu’na bu proje ile ilgili henüz bir atılı

A+A-

 

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün Haziran ayında açıkladığı ve Karaoğlanoğlu’nda yer alan Mete Adanır Stadyumu’nun sentetik zemine kavuşturulma projesinde üç ay geçmesine rağmen henüz bir aşama kaydedilmedi. Saha giriş kapısı ağaçlardan görünmezken, saha zemini ve kale arkası yabani otlardan dolayı kötü bir görünüme sahip. Sahanın ne zaman sentetik zemine kavuşacağı ise merak konusu

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Birinci Yükselme Ligi takımlarından Karaoğlanoğlu’nun sahası olan ve Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün haziran ayında sentetik zemine kavuşturulacağı açıklanan Mete Adanır Stadyumu’na bu proje ile ilgili henüz bir atılım yapılmış değil. Haziran ayında Bakan Dürüst’ün spor basını ile bir araya geldiği yemekte açıkladığı ve sentetik zemine kavuşturulması planlanan Mete Adanır Stadyumu’nda liglerin tamamlanmasının üzerinden uzun bir zaman geçmesine rağmen stadın giriş kapısı ağaçlar tarafından kaplanmış durumda. Saha zemini ve kale arkaları yetişen yabani otlardan dolayı kötü bir görünüme sahip.

 

5 İLÇEYE 5 SENTETİK SAHA

İlk olarak mart ayında tarihi Canbulat Stadı sentetik zemine kavuşturulmuş ve bu sahada Süper Lig maçları oynanmıştı. Daha sonra Güzelyurt’ta hayata geçirilen spor kompleksi içerisine yapılan sentetik saha bölge halkının hizmetine sunuldu. Son olarak geçtiğimiz ay düzenlenen tören ile temeli atılan ancak daha sonra yasal prosedür izlenmediği için çalışmaların durduğu Yusuf Kaptan Sahası’nın ne zaman tamamlanacağı belirsizliğini koruyor.  Yıllardır maç ve antrenman yapacak saha bulma sıkıntısı çeken Görneç Spor Kulübü’nün sahasının sentetik zemine kavuşturulması için bir çalışma beklenirken, Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal’ın girişimleri ile Balıkesir Sahası’nın sentetik zemine kavuşturulması çalışmaları devam ediyor.

 

3 AY GEÇTİ

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün 2012 yılında 5 ilçeye 5 sentetik saha sözü vermesi sonrası Girne Bölgesi için bu konuda henüz bir çalışma yapılmaması dikkat çekiyor. Haziran ayında Karaoğlanoğlu’na yapılması planlanan sentetik saha için Mete Adanır Stadı’nda ne zaman çalışmaların yapılacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 495 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler