1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MESARYA İSYANDA
MESARYA İSYANDA

MESARYA İSYANDA

Hükümet, 16 köye ve Ercan Havalimanı’na hizmet götüren Değirmenlik Belediyesi’nin Ercan’dan aldığı vergiye göz dikti. Bakanlar Kurulu’nun Belediyeler Yasası’nda yapmayı planladığı değişik eğer hayata geçerse, belediyenin bölg

A+A-

 

 

Hükümet, 16 köye ve Ercan Havalimanı’na hizmet götüren Değirmenlik Belediyesi’nin Ercan’dan aldığı vergiye göz dikti. Bakanlar Kurulu’nun Belediyeler Yasası’nda yapmayı planladığı değişik eğer hayata geçerse, belediyenin bölgeye yatırım için kullandığı kaynak hükümetin kullanımına verilecek.

 

BAŞKAN SERT KONUŞTU…

 

Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal, yapılmak istenilen değişikliğe tepki gösterdi, “Yapılan siyasidir” dedi ve ekledi: “İzin vermeyeceğiz”…

 

YATIRIMLAR DURUR…

 

Vergi gelirinin belediyeden alınması durumunda, yatırımların da önemli oranda duracağını belirten Işısal, “Bölge halkının kalkınmasına da darbe  vurulacak. UBP hükümetinin bu kararı bölge halkı tarafından da tasvip edilmiyor. Bir an önce almış oldukları bu karardan geri dönmelidirler” çağrısında bulundu.

 

HANGİ KÖYLER ETKİLENECEK?

 

Değirmenlik

Minareliköy

Demirhan

Beyköy

Cihangir

Düzova

Çukurova

Yeniceköy

Kalavaç

Balıkesir

Meriç

Gaziköy

Dilekkaya

Kırıkkale

Erdemli

Yiğitler

Gökhan (Askeri bölge) 

Kırıklar (Askeri bölge) 

 


BÖLGE HALKI DE DEDİ? 

Değirmenlik Belediyesi’nin Ercan Havaalanı’ndan elde ettiği gelirin İçişleri Bakanlığı’na aktarılmasının gündeme gelmesi bölge halkının tepkisine neden oldu.

Hükümetin kâr getiren her kurumdaki paraya göz diktiğini iddia eden vatandaşlar, belediyenin en büyük gelirinin elinden alınmasının belediyeye değil halka zarar vereceğini dile getirdi.

 

Cihangir:

Bu konuda 16 köy de ayaklanmalı

Minareliköy:

Halkın etkili bir tepkisi olması gerekir

 

Gaziköy:

Bunun için her türlü mücadeleyi vereceğiz

 

Kırklareli:

Referandum yapılıp halka sorulsun

 

Kalavaç:

Halkı düşünen bir hükümet yok

 

TÜM AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN'DE

 

 

 

 

Bu haber toplam 1574 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler