1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MESAJ ATTI VE GİTTİ!
MESAJ ATTI VE GİTTİ!

MESAJ ATTI VE GİTTİ!

Kuzey Kıbrıs’ın uluslararası alanda tanınmaması ve uygulanan ambargolardan dolayı ülkemize gelen ve futbol oynayan yabancı oyuncuların istedikleri zaman adayı terk etmesi kulüpleri zor durumda bırakıyor. Son olarak Lefke’nin devre arası kad

A+A-

 

 

Kuzey Kıbrıs’ın uluslararası alanda tanınmaması ve uygulanan ambargolardan dolayı ülkemize gelen ve futbol oynayan yabancı oyuncuların istedikleri zaman adayı terk etmesi kulüpleri zor durumda bırakıyor. Son olarak Lefke’nin devre arası kadrosuna kattığı Alman futbolcu Backhaus, Düzkaya maçı arifesinde mesaj atarak ülkeyi terk etti

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

Yabancı oyuncu konusunda bir türlü istediği verimi alamayan Lefke, anlaşmaya vardığı ve daha sonra haber vermeden ülkeden ayrılan futbolcular konusunda dertli. Lefke’de son olarak Aralık ayından beri takım ile birlikte çalışan ve ikinci devrede bazı maçlarda forma şansı bulan Alman Heiner Backhaus’un ayrılığı şok etkisi yarattı. Alman futbolcu Düzkaya maçı arifesinde telefonundan mesaj atarak geri gelmeyeceğini belirtti ve adadan ayrıldı.

 

CELİL PARAYI ALDI, GERİ GELMEDİ

Lefke’nin Heiner Backhaus gibi ilk devre tamamlanmadan anlaşmaya vardığı diğer bir isim Celil Sağır. Ülkeye getirilerek anlaşmaya varılan ve kendisine bir miktar ödeme yapılan Celil, ilerleyen haftalarda Türkiye’ye geri döneceğini belirtti ve Tekirdağspor’da antrenörlük yapacağını ileri sürerek geri gelmedi. Yaşanan gelişmeler sonrasında Celil, Lefke formasını resmi bir maçta giyemeden geri dönmüş oldu.

 

BWELE’DE DE AYNI SENARYO

Lefke’nin sezon başında kadrosunda bulunan yabancı futbolcusu Bwele Guy ile de aynı sıkıntıları yaşadı. Pasaportunun süresinin dolmasına kısa bir süre kala ülkesine gidip pasaportunu yenilemek için izin alan Bwele, geri dönmedi. Bwele, adadan ayrılmadan alacaklarının tamamını alarak ayrılınca Lefke için yabancı konusunda bir kez daha sıkıntılar yaşandı.

 

KAÇIŞLARIN ÖNÜNE GEÇİLEMİYOR

Kuzey Kıbrıs’ın uluslararası alanda tanınmaması ve uygulanan ambargolardan dolayı ülkemize gelen ve futbol oynayan yabancı oyuncuların istedikleri zaman adayı terk etmesi kulüpleri zor durumda bırakıyor. Bu sadece Lefke için geçerli bir durum değil. Sezon başında anlaşmaya varılan ve bir süre sonra adayı terk eden futbolcuların önüne geçilemesi konusunda birçok örnek bulunurken bu tarz olayların yaşanmasına devam edilecek gibi görülüyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1456 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler