1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Mersinlik yolu kavuşuyor
Mersinlik yolu kavuşuyor

Mersinlik yolu kavuşuyor

Yaklaşık 2 Milyon Türk Lirasına mal olan söz konusu yol bir ay içerisinde tamamlanacak

A+A-


Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, Mersinlik köy içi ve Mersinlik-Kaplıca arasında devam eden yol çalışmalarını yerinde inceleyerek, ilgili yetkililerden yolun son durumu hakkında bilgi aldı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Taçoy, yaklaşık 2 Milyon Türk Lirasına mal olan söz konusu yolun bir ay içerisinde tamamlanacağını ifade ederek, bölgede artık ulaşımın daha rahat ve kolay sağlanacağını kaydetti. Bakan Taçoy, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, yolun tamamlanmasıyla birlikte bölgenin hem turizme kazandırılacağını hem de köyde yapılan organik tarım faaliyetlerinin daha rahat sergilenebileceğini belirtti.
“Organik tarım faaliyetlerinin daha rahat sergilenmesi ve organik tarım çalışmalarını halka anlatabilmek için ulaşımın daha kolay olması gerekir” diyen Bakan Taçoy, Mersinlik köyünün belli nedenlerden dolayı Belediye hizmetleri almadığını kaydetti.
Taçoy, belediye hizmetlerinden mahrum olan Mersinlik köyüne hükümetin elinin daha çok uzanması gerektiğini söyleyerek, köy halkının mağdur edilmemesi gerektiğini ifade etti.
Köy halkı adına konuşan Muhtar azası Yılmaz Mazlum da, köy halkının yolun yapılmasından dolayı son derece memnun olduğunu dile getirerek, organik tarımla uğraşan köy halkının ulaşım yönünden sorun yaşadığını anımsattı. 3’üncü sınıf yol olarak yapılan 3 kilometrelik yolun en geç bir ayda tamamlanması hedefleniyor. TAK

Bu haber toplam 770 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler