1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Memurun maaşı YDÜ Bank’tan…
Memurun maaşı YDÜ Bank’tan…

Memurun maaşı YDÜ Bank’tan…

Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi, bir müjde ile açıkladı, “Sosyal Sigortalar ödendi diye ancak devlet yine çalışanını ödemek için YDÜ Bankası’na başvurdu. Diğer yandan ise Başbakan İrsen Küçük geçtiğimiz hafta, “Çalışanlar bayramdan önce ö

A+A-

 

Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi, bir müjde ile açıkladı, “Sosyal Sigortalar ödendi diye ancak devlet yine çalışanını ödemek için YDÜ Bankası’na başvurdu.

Diğer yandan ise Başbakan İrsen Küçük geçtiğimiz hafta, “Çalışanlar bayramdan önce ödenecek. Ankara’ya telefon açtım” diye vermişti müjdeyi… Ancak her ihtimale karşı, yaklaşık 9 milyon TL’nin YDÜ’den bloke edildiği iddia edildi.  Çalışanı ödemek için Ankara ve YDÜ arasında mekik dokuyan, Başbakan ve Bakan, “müjde” vereceğine YDÜ’ye duacı olsun…


 

Öğretmen lojmanı, UBP Örgüt Başkanı’na

UBP Hükümeti’nin uyguladığı partizan uygulamalar, her yerde devam ediyor. Birçok olayda partizanlığı ön plana çıkaran hükümet, hızını alamadı, öğretmen lojmanlarını da UBP örgütlerine vermeye başladı.

Adaçay’da bulunan öğretmen lojmanın UBP Örgüt Başkanı’nın oğluna verilmesi, başta öğretmenler sendikası olmak üzere bütün köylüyü ayağa kaldırdı.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, Bakan Kemal Dürüst’ün, “Böyle bir şey yok” dediğini ancak söz konusu kişinin eve yerleştiğini söyledi.

Elcil, “UBP kurduğu saadet zincirinde kamu mallarını dağıtmaya devam ediyor” diyerek yaşanılanlara tepki gösterdi.

 


 

Müsteşar, yerel yönetimleri ezdi

İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Hasan İslamoğlu, Dikmen’de gençlere yapılacak arsa dağıtımı konusunda çıkan tartışmalara yanıt vermek için dün Kanal Sim’de katıldığı programda çelişkili açıklamalar yaptı.

İslamoğlu, arsa dağıtımlarında yerel yönetimlerle iş birliği yapıldığını söyledi, ardından, belediye başkanı ve muhtarların görevi olmadığını dile getirdi.

İslamoğlu, kendi kendi ile çelişkiye düşerken, ardından Tapu Dairesi ile çalışmaları yürüttüklerini anlattı.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1681 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler