1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Memleket halleri
Memleket halleri

Memleket halleri

Memlekette bir şeyler oluyor. Bir şeylerin olduğu herkesçe malum da neler oluyor? Dün ardı ardına ölüm haberleri geldi. Önceki akşamdan başladı. Erülkü ailesinin ölü bulundukları düştü YENİDÜZEN haber paketine… Herkeste bir şok. Erülkü ailesinin

A+A-

 

 

Memlekette bir şeyler oluyor.

Bir şeylerin olduğu herkesçe malum da neler oluyor?

Dün ardı ardına ölüm haberleri geldi.

Önceki akşamdan başladı.

Erülkü ailesinin ölü bulundukları düştü YENİDÜZEN haber paketine… Herkeste bir şok. Erülkü ailesinin hem annesi hem babası neden ‘intihar’ olabileceği iddiasındaki ölümü seçmişlerdi!

Ertesi gün Bostancı’da başka bir ölüm haberi… Derivasyon yakınında başka bir ceset bulunmuş. O da mı intihar yoksa cinayet mi!

Ve Yakın Doğu Üniversitesi’nden geliyor bir ölüm haberi daha, aynı gün… Bir öğrencinin aniden rahatsızlanarak öldüğü bildiriliyor haberde…

Tamam, üçüncü ölümün nedeni aşağı yukarı belli… Ani rahatsızlık.

Ya diğerleri…

Bostancı’da bulunan ceset…

Oktay ve Ülgen Erülkü’nün intihar denen ölümleri…

Daha önceki ölümler…

Ölü bulunan bekçi…

Kafası ezilen insanlar…

Trafikte kaybettiğimiz canlar…

Para için öldürülen insanlar…

Türkiye’den getirilen kiralık katiller…

***

Belki de oluyor…

Ne?

Orta Doğu’nun Tayvan’ı…

Böyle bir şey olsa gerek!

 


 

Kontroller

 

Önceki akşam YENİDÜZEN, çalışma dairesi ve Kaymakamlık ekiplerince kontrol edildi.

Kontrolün nedeni kaçak çalışan var mı yok mu?

Bu aslında ne zaman gelineceği belli olmayan ama beklenen bir kontroldü.

Çünkü bu kontrollerin basın-yayın organlarından başlayacağı söylenmişti.

Nitekim bizden önce Kıbrıs Gazetesi ve Kanal T de bu bağlamda kontrol edilmişti. Başka yerler de yapıldı mı bilmiyorum.

Kontrol sırasında görev başında olan arkadaşlara bazı sorular soruldu, sosyal yatırımların olup olmadığı, ne kadar maaş aldıkları öğrenildi.

YENİDÜZEN, zaten sosyal yatırımlar, emeğe saygı ve devlete olan diğer yükümlülükler konusunda gerekeni yerine getiren kurumların başında gelen yerlerden biridir.

Zaten ekiplerin o geceki izlenimleri ve ertesi gün Çalışma Dairesi yetkilisiyle yapılan görüşmemizde hiçbir sıkıntımızın olmadığı söylenmiştir.

Bu gibi kontrollerin yapılması her zaman için olumludur ve desteklenmelidir. Bizi de bu kontrol programı içerisine kattıkları için bir tepki göstermeye gerek yok. Başka yerler kontrol edilebileceği gibi basın yayın organları da, özelde YENİDÜZEN de her zaman kontrol edilebilir.

Ancak bu kontroller yapılırken kaçak aranıyorsa eğer bu kaçakların bulunacağı yerler çok bellidir. Örneğin gazetemizin bulunduğu bölgede, yani Organize Sanayi Bölgesi’nde gazetemiz binasından önce kontrol edilebilecek o kadar çok yer var ki!..

Yani kaçak bulunmak isteniyorsa, aslında bulunması çok kolay.

Tabii bu kontrollerin basın-yayın organlarından başlanması başka yerlere de tedbir alınması gerektiğini düşündüreceği için böyle bir yola girilmiş ve doğru bir yöntem biçimi olabilir.

Burada söylenmesi gereken şey; kontrollerin yapılması ve bizden olsa bile bir yerlerden başlaması güzel bir şey. Önemli olan devamının gelmesi, yaygınlaştırılarak sürekli yapılması.         

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1005 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler