1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MELİZLİ ENKA AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ
MELİZLİ ENKA AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ

MELİZLİ ENKA AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ

Türkiye’de ENKA Spor Kulübü adına yarışan ülkemiz atletlerinden Meliz Redif ve Yiğitcan Hekimoğlu, geçtiğimiz gün Portekiz’de Vila Real St. Antonio’da başlayan ve dün tamamlanan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda takımları adına p

A+A-

 

 

Portekiz’de düzenlenen Şampiyon Kulüpler Atletizm Şampiyonası dün tamamlandı. Türkiye’de ENKA Spor Kulübü adına yarışan Meliz Redif, dün akşam koşulan 4x400 metre bayrak yarışında 03:39,44’lük dereceleri ile Avrupa üçüncülüğü yaşadı

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Türkiye’de ENKA Spor Kulübü adına yarışan ülkemiz atletlerinden Meliz Redif ve Yiğitcan Hekimoğlu, geçtiğimiz gün Portekiz’de Vila Real St. Antonio’da başlayan ve dün tamamlanan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda takımları adına piste çıktılar. Dün tamamlanan yarışlarda ENKA adına yarışan Meliz Redif, 4x400 bayrak yarışında koştuğu takımı ile Avrupa üçüncüsü olmayı başarıdı.

 

YİĞİTCAN 6’NCI OLDU

İlk gün yarışlarında 100 metrede piste çıkan Yiğitcan Hekimoğlu, bu sezon daha önce de koştuğu kendisinin en iyi ikinci derecesini tekrarladı ve 10.55’lik derecesi ile 6’ncı oldu. Aynı gün akşam gerçekleşen 4x100 metre yarışında takımı ile 40,67 ile takım olarak yine 6’ncılık yaşadı.

 

MELİZLİ ENKA AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ

ENKA adına yarışan diğer bir ülkemiz atleti Meliz Redif Şampiyon Kulüpler Kupası’nda kendi branşı olan 400 ve 200 metre yarışlarında koşmadı. Şampiyonanın ilk gününde 4x100 metre bayrak yarışında koşan Meliz, 45,49’luk derecesi ile Avrupa ikinciliği yaşadı. Dün koşulan son gün yarışlarında 4x400 metre bayrak yarışında takımı ile mücadele eden Meliz, 03:39,44’lük dereceleri ile Avrupa üçüncülüğü yaşadı. Birinciliği Luch Moscow takımı 03:32,43 ile elde ederken, Valencia Terra Mar 03:35,30’luk derecesi ile ikinci oldu.

 

 

 

 

Bu haber toplam 505 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler