1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MELİZ’DEN BİR ŞAMPİYONLUK DAHA
MELİZ’DEN BİR ŞAMPİYONLUK DAHA

MELİZ’DEN BİR ŞAMPİYONLUK DAHA

Sindelfinger Hellen – Meeting Salon yarışında 400 metrede 53.94’lük derece elde eden Meliz Redif şampiyon oldu

A+A-

 

 

Geçtiğimiz Cumartesi günü Almanya’nın Stuttgart şehrinde düzenlenen Sindelfinger Hellen – Meeting Salon yarışında 400 metrede 53.94’lük derece elde eden Meliz Redif şampiyon oldu

 

İlk kez bir Avrupa Şampiyonası’nda final koşma başarısını gösteren Kıbrıslı Türk sporcu olma ünvanını kazanan Milli Atletimiz Meliz Redif, şampiyonluklarına bir yenisini daha ekledi. KKTC Telsim’in ana sponsor olarak destek verdiği Redif, 21 Ocak 2012 Cumartesi günü, Almanya’nın Stuttgart şehrinde bulunan Glaspalast’ta (Sindelfinger Hellen-Meeting) gerçekleşen salon yarışlarında rakiplerini geride bırakarak 53.94’lük derecesiyle birinci oldu.

Bir sporcunun başarılı olması için programlı çalışmanın yanısıra altyapı ve diğer desteklerin de önemli olduğunu vurgulayan Melis Redif, “Telsim sayesinde rahatça antrenmanlarımı sürdürüyor ve Kıbrıs Türk Halkı’nı dünyada en iyi şekilde temsil edebilmek için elimden gelen gayreti ortaya koyuyorum. En büyük hedefimse olimpiyatlar” diye konuştu.

Her geçen gün derecesini daha da yükselten ve Olimpiyatlara katılma şansını elinde bulunduran Milli Atletimiz Redif, Cuma günü İstanbul’da gerçekleşecek Türkiye Atletizm Salon Şampiyonası’nın ardından, 31 Ocak Salı günü de Viyana’da Classic-Meeting’de yarışacak.

Bir sporcunun her zaman yeni yarışlara hazır olması düşüncesi ile hareket ettiğini de ifade eden Redif, sıkı bir çalışma içerisinde olduğu Almanya’daki kampta, 17 Şubat’a kadar antrenman yapmaya devam edecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 631 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler