1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MELİZ VİYANA’DA ÜÇÜNCÜ
MELİZ VİYANA’DA ÜÇÜNCÜ

MELİZ VİYANA’DA ÜÇÜNCÜ

“International Indoor Classic Vienna 2012”yarışmasında 400 metrede mücadele eden Meliz Redif, 54.14 lük derecesi ile üçüncülük elde etti.

A+A-

 

 

 

Avusturya’nın başkenti Viyana’da Classic-meeting’de gerçekleştirilen “International Indoor Classic Vienna 2012”yarışmasında 400 metrede mücadele eden Meliz Redif, 54.14 lük derecesi ile üçüncülük elde etti. Yarışa Türkiye dışında İngiltere, Macaristan, Bulgaristan, İtalya, Hırvatistan, Romanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Slovenya, Almanya, Slovakya ve Hollanda’dan toplam 45 atlet katıldı.

Dusika Stadion’da gerçekleştirilen yarışta, bu yılın en iyi derecesini elde eden Bulgar sporcu Venia Stambolova 51.26’lık derecesi ile birinci, İngiltere’den Nedine Okyere 53.43’lük derece ile ikinci ve milli atletimiz Meliz Redif de 54.14’lük derecesi ile üçüncü olarak büyük bir başarı daha elde etti.

Telsim’in ana sponsor olduğu milli atletimiz Meliz, 10 gün içerisinde 4’üncü yarışmasına çıkması ve uzun otobüs ve uçak yolculuklarından sonra yorgun olması nedeniyle istediği dereceyi elde edemediğini belirtti.

Çok güçlü rakipleri olmasına karşın elinden geldiğince dereceye girmeye çalışan Redif, zorlu yarıştan üçüncülük elde ederek, kürsüde yer almasını bildi.

Meliz Redif, üst üste ve farklı coğrafyalarda ve çok kısa bir zaman içerisinde yarıştığını vurgulayarak, “Özverili bir çalışma ve antrenmanlarla bu yarışmalara hazırlandım. Yarışmalara katılan diğer sporcuların daha yeni forum tutmaya başlamaları da dikkatlerimden kaçmadı. Bu nedenle önümüzdeki kısa dönemde çalışmalarıma daha yoğun bir şekilde devam edeceğim” dedi.

Yarışmanın ardından Almanya’ya geri dönen Meliz, 18 Şubat’ta gerçekleşecek olan Almanya’daki Balkan Şampiyonası hazırlıklarına başladı. Balkan Şampiyonası’nın ardından İstanbul’a geçecek olan Telsim Ana Sponsorluğu’nda yarışan atletimiz, Dünya Şampiyonası’na İstanbul’daki kampta hazırlanacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 659 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler