1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Meliz Redif
Meliz Redif

Meliz Redif

Meliz Redif dün United Medya’da idi… Antrenörü Levent Ilgın ile sabahleyin önce bir basın toplantısı düzenlediler ve ardından da United Medya’da Sim FM’de önce Sami Özuslu’nun konuğu oldular, ardından da Spor Şefimiz Burhan

A+A-

 

 

 

Meliz Redif dün United Medya’da idi…

Antrenörü Levent Ilgın ile sabahleyin önce bir basın toplantısı düzenlediler ve ardından da United Medya’da Sim FM’de önce Sami Özuslu’nun konuğu oldular, ardından da Spor Şefimiz Burhan Gürkan’ın ADRES Kıbrıs için sorularını yanıtladılar.

İşte bugün genelde siyasetin, güncel konuların yazıldığı bu köşede spora yer veriyoruz.

Çünkü vermek gerekiyor. Çünkü bir Meliz Redif ilk kez bir Kıbrıslı Türk olarak Olimpiyatlarda yarışacak. Bildiğiniz sebeplerden dolayı Türkiye takımında koşması gerekliliğine rağmen O, bizim insanımız… Bugün 23 yaşında olan Meliz Redif, beş yıl önce Olimpiyatlara katılma hedefi koyduğu yaşamında ilk hedefini gerçekleştirmiş oluyor.

Antrenörü Levent Ilgın’la birlikte bugünlerde çok mutlular ve çok gururlular… Ancak bir kırgınlıkları, hatta kızgınlıkları var. O da KKTC Atletizm Federasyonu’nun duyarsızlığı… “Para yok” gerekçesiyle esirgenen yardımdan dolayı Federasyon’a kırgınlar… Oysa böyle bir başarıda “para yok” denmesi ne kadar geçerli bir mazeret olabilir ki!.. Zaten başarıları maddi ve manevi destekler getirmiyor mu? Desteksizliğe rağmen bireysel çalışmalarla gelen başarıya bile “destek yok” denecek kadar (burada nasıl bir kelime kullanılacağı belli olmayan) şuursuzca bir tutum takınılabilir mi?

Üstelik de paraların olur olmaz yerlere harcandığı bugünlerde bir Meliz Redif için “para yok” denebilir mi?

Bizim ülkede olabiliyor maalesef…

Uzaktan seyrediyoruz, belki hiç farkında bile olmuyoruz ama başarı tescillendiğinde de o başarının sahibi bizmişiz gibi reklam yapıyoruz.

Meliz de hocası da, Olimpiyatlarda final koşma garantisinin olmadığını söylüyorlar ama o Oyunlarda olmak bile çok büyük başarı çünkü yıllar süren çalışmalar Olimpiyatlarda koşabilme olanağını yaratıyor.

Destek olması gerekenlerin desteği olmadan, hayatını, günlerini, yılın 365 gününü spora, disipline ayırarak gelinen bir nokta.

Bu kadar karamsarlığın, bu kadar pisliğin, bu kadar rezilliğin, bu kadar kötü günlerin yaşandığı bir zamanda güzel bir olay…

Şimdiden tebrikler Meliz…

Final koşsan da koşmasan da, derece alsan da almasan da, sen başardın.

Senin koşunu görmek için, yarıştığın gün televizyon başında olma olanağını yaratacağız, seni ekran başında destekleyeceğiz. Dünyanın seni izleyeceği gibi bil ki buradan da, ülkenden de seni heyecanla izleyecek olan, destekleyecek olan binlerce, on binlerce insan olacak.

Sen sadece koş ve arkana bakma… 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1028 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler