1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MELİZ ÖRNEĞİNDE ISRAR ETMELİYİZ'
MELİZ ÖRNEĞİNDE ISRAR ETMELİYİZ

'MELİZ ÖRNEĞİNDE ISRAR ETMELİYİZ'

Geçtiğimiz, Pazar günü sona eren Londra Olimpiyatları’nda, Türkiye 4x400 atletizm takımında yer alan Kıbrıslı Türk atletimiz Meliz Redif’i izlemek için Londra’ya giden Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Koordinatörü Süleyman Gö

A+A-

 

 

Londra Olimpiyatları’nda Türkiye 4x400 bayrak takımında yarışan ülkemiz atleti Meliz Redif’i izlemek için Londra’ya giden Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Koordinatörü Süleyman Göktaş olimpiyatlarını değerlendirdi.

 

Göktaş Meliz Redif örneğinde ısrarcı olunması gerektiğini belirtirken, ülkemiz sporcularının olimpiyat barajını aştığı takdirde bu tür önemli organizasyonlarda yer alabilmesi için çalışmaların başlatılması gerektiğini söyledi

 

Necmi Belge

 

Geçtiğimiz, Pazar günü sona eren Londra Olimpiyatları’nda, Türkiye 4x400 atletizm takımında yer alan Kıbrıslı Türk atletimiz Meliz Redif’i izlemek için Londra’ya giden Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş, bu müthiş organizasyonu YENİDÜZEN’e değerlendirdi.

 

“MÜKEMMEL BİR ORGANİZASYON”

Göktaş, çok mükkemel bir organizasyon ile karşılaştıklarını belirtirken,  kendi söylemiyle güvenliken itibaren seyircinin ve sporcuların her türlü rahat edeceği  bir ortamda olimpiyatları izledikerini söyledi.

Olimpiyatları izleme nedeninin, tamamen Meliz Redif’i izlemek ve manevi destek vermek olduğunu vurgulayan Göktaş özellikle antrenörü Levent Ilgın’ın antrenör kotası nedeniyle TC kafilesine dahil edilmemesini gidermek için, Ilgın ile birlikte Londra’ya gittiklerini açıkladı.

Müsabakları izlemek için akredeitasyonları olmadığını anımsatan Göktaş, tamamen kişisel dostlukları nedeniyle, Londra’daki bir dostlarının  aracılığıyla temin edilen biletlerle 10 Ağustos tarihinde Meliz’i izleyebildiklerini, o dostlarında da YENİDÜZEN aracılığıyle teşekkür ettiğini belirtti.

 

“MELİZ ÖRNEĞİNDE ISRAR ETMEK GEREK”

Göktaş bu yarışma dışında da Londra’da  bulundukları sürede Meliz ile sürekli görüşme imkanı bulduklarını bu bağlamda, birgün bile olsa da, Olimpiyat köyüne ziyaretci olarak akredite edildiklerini ve Meliz ile beraber olduklarını söyledi.

Meliz’in, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bir sporcusu olarak, TC Atletizm Milli takımında olsa bile kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Göktaş, Meliz örneğinde ısrar etmek gerektiğini vurguladı.

Göktaş devamla, herşeyden önemlisi  Meliz Redif gerçeğinin Kuzey Kıbrıs’taki yetenekli sporcuların, Türkiye Federasyonları’nın oluşturduğu milli takımlara girebilme şansını yakalamaları halinde  böylesine organizasyonlarda yer alabileceklerini belirtti. Meliz örneğinin, sporcularımızın aynı azim ve istekle çalışması halinde  bir motivasyon aracı olduğunun görüldüğünü dile getirdi.

 

“TÜRKİYE BEKLENTİLERİN ALTINDA KALDI”

Bu arada, Türkiye Cumhuriyeti olimpiyalara, rekor düzeyde sporcu ile katılmasına rağmen, başarısız bir dönem geçirdiğini gözlemlediğini ifade eden Göktaş, Türkiye’nin 1948’de 12, 1960’da 7 altın, 2004’de 10 Madalya, 2008’de 8 madalya aldığını ancak 2012’de beş madalaya ile beklentilerin altnda kaldığını söyledi. Beklentilerin üstünde görülen ülklelerin başında  Birlieşik Kırallık’ın geldiğini anımsatan Göktaş, çıkış yapan ülkeler varken, Türkiye’nin geride kalmasının üzüntü verici olduğunu belirtti.

Göktaş, Londra Olimpiyatları’nın geride kaldığını artık 2014 Rio Olmpiyatları’na hazırlanmaya başlanması gerektiğini ifade ederken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumguriyeti olarak, ya Türkiye Cumhuriyeti, ya da Olimpiyat bayrağı altında yarışmak için, çalışmaya başlaması ve bu konunda, KKTC Milli Olmpiyat Komitesinin bu misyonu üstlenmesi gerektiğini, devletin de mali desteğinin devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 524 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler