1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MELİZ OLİMPİYATLARDA
MELİZ OLİMPİYATLARDA

MELİZ OLİMPİYATLARDA

Geçtiğimiz hafta Helsinki’de düzenlenen 21’nci Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye Milli Takımı ile yer alan ülkemiz atletlerinden Meliz Redif, 4x400 metre bayrak takımında yer almış ancak takım olarak iyi bir performans sergileyemed

A+A-

 

 

 

Geçtiğimiz hafta Helsinki’de düzenlenen 21’nci Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye Milli Takımı ile yer alan ülkemiz atletlerinden Meliz Redif, 4x400 metre bayrak takımında yer almış ancak takım olarak iyi bir performans sergileyemedikleri için finale çıkamadan turnuvaya veda etmişlerdi.

 

13 SALİSEYLE OLİMPİYATLARA

23 gün sonra Londra’da başlayacak olan 2012 Olimpiyatları öncesi hem Türkiye’ye hem de Meliz’e sevindirici bir haber geldi. Son olarak dün güncellenen 4x400 metre bayrak yarışı takımları sıralamasında Türkiye Olimpiyatlara katılacak 16 takım arasına girmeyi başardı ve 16’ncı sırada yer aldı. Takımların koştuğu en iyi iki derecenin ortalamasının alındığı sıralamada Türkiye, Kanada’nın 13 salise önünde yer alarak 16’ncı sıraya yerleşti ve 27 Temmuz – 12 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek Londra Olimpiyatları’na katılmaya hak kazandı.

 

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SON ŞANS

Meliz Redif’in Olimpiyatlarda kendi branşı olan 400 metrede yarışabilmesi için son şansı 5-6 temmuz tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek olan Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda elde edeceği dereceler. Olimpiyat B barajı olan 52.30 saniye ve altında bir derece elde edememesi halinde Meliz 2012 Londra Olimpiyatları’nda sadece 4x400 metre bayrak yarışında piste çıkacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 608 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler