1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Meliz, Japonya’yı garantiledi
Meliz, Japonya’yı garantiledi

Meliz, Japonya’yı garantiledi

Türk Milli Takımı formasını giyen Kıbrıslı Türk atlet Meliz Redif, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF)’nin belirlediği barajı geçerek, Dünya Şampiyonası’nda yarışmayı garantiledi. Meliz Redif, 4x100 metre bayrak yarışında piste

A+A-

 

 

 

Güney Kore’de yapılacak Dünya Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye adına yarışacak 19 atlet belli oldu. Meliz Redif, 4x100 metrede koşacak

 

Türk Milli Takımı formasını giyen Kıbrıslı Türk atlet Meliz Redif, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF)’nin belirlediği barajı geçerek, Dünya Şampiyonası’nda yarışmayı garantiledi. Meliz Redif, 4x100 metre bayrak yarışında piste çıkacak. 

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından henüz resmi kadro belirlenmezken, bazı sporcular birkaç ayrı kategoride yarışabilecek.

Bu sporculardan Birsen Engin 400 metre, 400 metre engelli ve 4X100 bayrak, Pınar Saka 400 metre ve 4X100 bayrak, Merve Aydın 800 metre ve 4X100 bayrak kategorilerinde madalya mücadelesi verecek.

Güney Kore’nin Daegu kentinde, 27 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek şampiyonada, diğer Türk atletler barajı geçebilmek için yarışmalarını sürdürüyor.
        
İKİ ÖNEMLİ İSİM EKSİK
Türkiye’nin başarılı atletlerinden birisi henüz barajı geçemediği için diğeri de hamile olduğu için dünya şampiyonasında yer alamayacak.

Bayanlar 100 metrede Avrupa Şampiyonu olan başarılı atlet Fenerbahçeli Nevin Yanıt henüz belirlenen barajı geçemedi. Nevin Yanıt’ın yarışmaları sürürken, milli sporcunun Güney Kore’de olması bekleniyor.

Dünya şampiyonasına katılamayacak bir diğer isim ise Elvan Abeylegesse. Uzun mesafelerin başarılı ismi Elvan Abeylegesse de hamile olması nedeniyle bu şampiyonaya katılamayacak.

Türkiye adına Dünya Atletizm Şampiyonası’na katılacak sporcuların isimleri ve kategorileri ise şöyle:
Bekir Karayel: Maraton
Eşref Apak: Çekiç atma
Ercüment Olgundeniz: Disk atma
Recep Çelik: Yürüyüş
Birsen Engin: 400 metre/400 metre engel/4X100 bayrak
Karin Melis Mey: Uzun atlama
Semiha Mutlu: Yürüyüş
Almitu Bekele Degfa: 5000 metre
Bahar Doğan: Maraton
Tuğba Karakaya: 1500 metre
Mehtap Sızmaz: Maraton
Fatih Avan: Cirit atma
MELİZ REDİF: 4X400 BAYRAK
Pınar Saka: 400 metre/4X100 bayrak
Merve Aydın: 800 metre/4X100 bayrak
Binnaz Uslu: 3000 metre engelli
Nagihan Karadere: 400 metre engelli
Burcu Ayhan: Yüksek atlama
Sema Apak: 4X100 bayrak

 

Bu haber toplam 640 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler