1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Meliz ile Cumhurbaşkanı & Spor Bakanı ile KKTC MOK
Meliz ile Cumhurbaşkanı & Spor Bakanı ile KKTC MOK

Meliz ile Cumhurbaşkanı & Spor Bakanı ile KKTC MOK

2012 Londra olimpiyatlarının başlamasına sayılı günler kala, ülkemiz atletlerinden Meliz Redif’in Türk milli takımı ile Londra’da bulunacak olması bana Kıbrıslı Türk olarak gurur verdi. 27 Temmuz akşamından başlayarak 12 Ağustos akşamına kada

A+A-

 

 

 

2012 Londra olimpiyatlarının başlamasına sayılı günler kala, ülkemiz atletlerinden Meliz Redif’in Türk milli takımı ile Londra’da bulunacak olması bana Kıbrıslı Türk olarak gurur verdi.

27 Temmuz akşamından başlayarak 12 Ağustos akşamına kadar TRT’den başka kanal seyretmeyeceğim,

27 Temmuz akşamı olimpiyatların açılış töreni gerçekleşecek ve Milli gururumuz Meliz Redif, Türkiye’nin 114 sporcu ile katılacağı o görkemli resmigeçit töreninde yürüyecek.

Allah her kula nasip eylesin.

Yürü be Meliz yürü yakışır sana.

Sadece sana değil seninle birlikte, gece gündüz çalışan antrenörün Levent Ilgın hocaya da yakışır.

Gönül isterdi ki, eminim sen ve hocanda onu isterdi kendi branşın olan 400 metrede koşmak ama olmadı.

Ama olan bir gerçek var, Meliz Redif 4X400 Türkiye kadınlar bayrak takımında yer alacak.

Meliz  ve antrenörü Levent Ilgın ile ilgili olimpiyatlar öncesi çok Meliz’in olimpiyatlara katılacak olmasından çok, harcanan PARA konuşuldu.

Meliz’e eski para ile 2 trilyon harcanmış da neden biz harcıyormuşuz, Türkiye’de harcar zaten bir de biz mi harcayalım falan, filan.

Her gün olimpiyatlar düzenleniyor da,

Her gün onlarca sporcu gönderiyoruz da

bıktık usandık.

2 değil keşke 4 trilyon harcamış olmuş olsa idik de, Meliz 10 gün sonra başlayacak olan Londra olimpiyatlarında kendi branşı olan 400 metrede koşsa.

Üç – dört ay önce spor bakanlığı tarafından çıkarılması gereken 30 bin Tl’nin, ülkede bu konu ile ilgili polemikler yaşanmaya başladıktan sonra çıkması ve bunu Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün reklamı olarak kullanması, benim için gerçekten üzücü bir durum ortaya koydu.

Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’nun Meliz’in onuruna verdiği yemek tam yerinde ve gününde oldu.

Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’na yürekten teşekkür ederim.

Milli atletimiz Meliz Redif’in ve antrenörü Levent Ilgın’ın morallerinin yerine gelmesine vesile oldu.

Ve

Tüm bunlar yaşanırken, olimpiyatlar başladığında Londra’ya gidip ne olduğu belli olmayan kuruluşlarla ülkemize uygulanan spor ambargolarını kınayacak olan Milli Olimpiyat Komitesi (KKTC MOK) ortalarda yok.

KKTC MOK un, on gün sonra olimpiyatlara katılacak olan ve buram buram Kıbrıslı Türk olan Meliz Redif ve antrenör Levent Ilgın ile ilgili tek bir açıklaması yok.

Son genel kurulu şaibelere açık olan, 32 federasyondan sadece üç – beş federasyona hizmet eden bir kuruluş olan KKTC MOK, adı içinde bulunan ‘Olimpiyat’ kelimesine rağmen olimpiyatlara katılacak olan Meliz ve Levent hoca için tıs yok.

Çünkü Meliz’in olimpiyatlara gitmesi KKTC MOK’un işine gelmez.

Meliz, Kıbrıslı Türklerin yolunu, Türkiye üzerinden de olsa açmış olacak.

Meliz, dolaylı da olsa ambargoyu kırmış olacak.

Dolaylı da olsa sporcularımız kendi çabaları ile ambargoları kırdığı zaman, ambargodan beslenen bu gibi kuruluşlar bir bir kapanacak da ondan.

Ülkenin en yetkili organı olan Spor Bakanlığı, 32 spor federasyonundan 27 tanesinin faaliyetlerine katılmadığı KKTC MOK olayına bir an önce çare üretmeli ve çözmeli.

Ama maalesef onlarında bu durum işlerine geliyor.

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 607 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler