1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MELİZ HEDEFİNDEN ŞAŞMADI
MELİZ HEDEFİNDEN ŞAŞMADI

MELİZ HEDEFİNDEN ŞAŞMADI

İstanbul’da düzenlenen 14’üncü Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda 400 metre branşında yarı finalde Sanya Richard-Ross, Aleksandra Federova ve Patricia Hall gibi güçlü rakiplerle koşan ve 6’ncı gelerek finale çıkamayan Kıbrıslı Tü

A+A-

 

 

“OLİMPİYATLARA KATILACAĞIM, BUNA İNANIYORUM”

 

14’üncü Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda yarı final koşma başarısı gösteren Kıbrıslı Türk atlet Meliz Redif, dünü hafif bir antrenman ile geçirdi. Meliz, 2012 Londra Olimpiyatları’na katılma adına hala daha şansının devam ettiğini ve Olimpiyatlara katılma yolunda kendisine inandığını belirtti

 

Burhan Gürkan – KTSYD/İstanbul

 

İstanbul’da düzenlenen 14’üncü Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda 400 metre branşında yarı finalde Sanya Richard-Ross, Aleksandra Federova ve Patricia Hall gibi güçlü rakiplerle koşan ve 6’ncı gelerek finale çıkamayan Kıbrıslı Türk atlet Meliz Redif, dünü (10 Mart 2012) ter antrenmanı ile tamamladı.

Ataköy Atletizm Salonu’nun hemen yanında bulunan ve şampiyonada mücadele eden atletlerin antrenman ve ısınma çalışmalarını gerçekleştirdiği Sinan Erdem Spor Salonu’nda bir ter antrenmanı gerçekleştiren Meliz, daha sonra gün içerisinde gerçekleşen yarışları takip etti.

 

REDİF: “YARI FİNAL KOŞAN İLK TÜRK ATLET OLMAK GURUR VERİCİ”

 

Çalışma sonrası şampiyonanın ilk gününü değerlendiren Meliz, sözlerine “Burada olmak, bir de Türk atletler arasında yarı final koşan ilk atlet olmak gerçekten gurur verici” diye başlarken “Bu zaten Kıbrıs için çok büyük bir onur” diye devam etti. Yarı finalde bir şansızlık yaşadığını ve bir çarpışma sonucu temposunun bozulduğunu belirten Meliz, derecesinin kötü gelmesinde bunun da etkisi olduğunu belirtti. Gerek salon gerekse dış saha bakımından dünyanın en iyi atletlerinin bu şampiyonada yer aldığını belirten elit atlet “En azından 53 saniyenin altında koşup Türkiye rekoru kırmak isterdim ama olmadı” diye konuştu. Hedefinin bilindiği gibi 2012 Londra Olimpiyatları olduğunu hatırlatan Meliz “Bundan sonra Helsinki’de Avrupa Şampiyonası var ve Portekiz’de Şampiyon Kulüpler Şampiyonası var. 2012 Londra Olimpiyatları’na katılma adına Temmuz ayına kadar şansımız var. Olimpiyatlara katılacağım, buna inanıyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

ILGIN: “YARI FİNALDE KOŞMAK BİZİM İÇİN FİNAL KOŞMAK KADAR ÖNEMLİ”

 

Meliz’in ardından antrenörü Levent Ilgın, şampiyonayı ve sporcusunu değerlendirdi. Sözlerine “Meliz’den beklediğimiz yarı finali bize yaşattı. Bu çok büyük bir olaydı. İlk hedefimiz zaten yarı final kalmaktı” diye başlayan Ilgın “Tabi bunun zor olduğunu da biliyorduk, çünkü bu gibi şampiyonalarda büyük dereceler koşmak zor. Yarı finalde çok güçlü bir serideydik. Bugüne kadar dünyada yapılmış en iyi dört dereceye sahip atletler bizim serideydi. Çok büyük bir mücadeleye sahne oldu, onları yakalayamadık” diye konuştu.

Ilgın “Yarı finale çıkmak, final koşmak kadar bizim için önemli. Geçmişi unuttuk, şimdi ileriye bakıyoruz. Bize dinlenmek yok, başarıyı yakalayana kadar çalışacağız. Biz bir tarih yazdık diye düşünüyorum” dedi.

Tek hedeflerinin Londra Olimpiyatları olduğunu belirten Ilgın “Mayıs ayının başından Temmuz başına kadar 2 aylık bir dönemde maksimum 8 yarış yapacağız. Hedefimiz tüm yarışmalarda Olimpiyat barajı olan 51.50 altında derece koşup, orada Meliz’in Türkiye adına dahi olsa koşmasıdır” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1007 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler