1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MEKTUP YARIŞMASI' SONUÇLARI AÇIKLANDI
MEKTUP YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

'MEKTUP YARIŞMASI' SONUÇLARI AÇIKLANDI

Gazimağusa Çocuk Festivali kapsamında yapılan 16. Mektup Yazma Yarışması’nın sonuçları belli oldu.

A+A-

 

Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği tarafından bu yıl 20’incisi düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali kapsamında 2 Nisan tarihinde yapılan 16. Mektup Yazma Yarışması’nın sonuçları belli oldu.

Anne, baba, herhangi birine veya bir şeye yazılmış olan yaklaşık 400 mektuptan en çok beğenilen 34 mektup dereceye girmeye hak kazandı.

Dereceye girenler, Dr.Mehmet Yağlı başkanlığındaki Sencer Genç, Emirali Evcimen, Kürşat Özdaloğlu, Çağın Zort, Ceren Soyer, Ulus Irkad, Esen Beyköylü, Mustafa Tuğcan, Derya  Özmillet, Hasan Hastürer’den oluşan juri tarafından belirlendi. Mektup sahiplerine ödüllerin verileceği ve mektupların da sergileneceği etkinlik 23 Mayıs’ta Mağusa Kültür Derneği’nin binasında yapılacak.

 

Bu yıl 10 Mart-1 Haziran tarihleri arasında düzenlenen festival, hem eğlenceli hem de çocukların yeteneklerini geliştiren birbirinden renkli etkinlikleriyle devam ediyor.

21 Mayıs’ta Uçurtma Şöleni, 23-25 Mayıs’ta Resim ve Mektup Ödül Töreni ve Sergisi, 26 Mayıs’ta Dans Buluşması, 31 Mayıs’ta 20. Yıl Kutlaması, 1 Haziran’da ise Çocuk Festivali Yürüyüşü ve Gösteriler yer alacak. 1992 yılından beridir gerçekleştirilen Çocuk Festivali, 12 yıldır Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği (MKD)’nin ortak organizasyonuyla düzenleniyor.

 

16. MEKTUP YAZMA YARIŞMASI SONUÇLARI ŞÖYLE:

 

3. SINIFLAR: ÖYKÜ PARTALCI-POLATPAŞA İ.

ATA ATASOY-POLATPAŞA İ.

DOĞA ÇALIKUŞU-ŞHT. ZEKİ SALİH İ.

FARUK SEÇKİN- ALASYA İ.

 

4. SINIFLAR: İREM OBEN- KARAKOL İ.

AYTEN YABANER-ŞHT. ZEKİ SALİH İ.

SABİHA TUNÇÇAĞ-MORMENEKŞE İ.

SEVGİ BAKIR- MORMENEKŞE İ.

 

5. SINIFLAR: KARDELEN TÜFEKÇİ- ŞHT. ZEKİ SALİH İ.

YASEMİN TÜRKMEN- KARAKOL İ.

 

6. SINIFLAR: ZEHRA Ö. GÜDER- DOĞA KOLEJİ

SİMAY KOÇAK- DOĞA KOLEJİ

UMUT ATAMERT- GMTMK

MERYEM KAÇAR-CANBULAT-ÖZGÜRLÜK O.

ÖZLEM SOYBİR- CANBULAT-ÖZGÜRLÜK O.

ÖYKÜ ÖYKENER- GMTMK

ZEHRA YILDIRIM – GMTMK

 

7. SINIFLAR: HAZAL ATLI- ÇANAKKALE O.

SETENAY PAMUK- ÇANAKKALE O.

GÜLÇİN SÜNGÜ- GMTMK

GİZEM UÇAR-CANBULAT-ÖZGÜRLÜK O.

AYBÜKE ÖZMEN-ÇANAKKALE O.

GAMZE GÜNEY- ÇANAKKALE O.

 

8. SINIFLAR: TUĞŞEM MÜEZZİN- DOĞA KOLEJİ

DEYNA P. AYDIROĞLU- DOĞA KOLEJİ

AYŞEGÜL GAZİOĞLU- DOĞA KOLEJİ

GAMZE GÜL- DOĞA KOLEJİ

KEVSER ARASLI-GMTMK

SILA BARBAROS- GMTMK

 

9. SINIFLAR: ŞENGÜL MUSAOĞULLARI- GMTMK

MÜZEYYEN AYBACI- 20 TEMMUZ FEN LİSESİ

 

10.11.12. SINIFLAR: PINAR ÖZER TURAL- NKL

CENAY ALTUNORAK- NKL

HATİCE AZİZOĞLU- GMTMK

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 815 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler