1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Mehmetçik'te 'eğitsel' çalışma(!)
Mehmetçikte eğitsel çalışma(!)

Mehmetçik'te 'eğitsel' çalışma(!)

SENDİKA: MÜDAHALE EDECEĞİZ… KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel söz konusu öğretmenin okulda 'kendi inançları doğrultusunda' hareket ettiğini belirterek “Böyle devam ederse o okula sendika olarak müdahale edeceğiz. Devletin okulları tarikat yuvası değil ” dedi.

A+A-

KTOEÖS: Bu rezalete dur diyeceğiz


Devlet okulunda 'dini proje' sergisi tepki topladı

Mehmetçik Ortaokulu’nda öğrencilere dini objeler kullanılarak projeler hazırlatılması tepkiye yol açtı. Okul öğretmenlerinden Mustafa Malkoç’un öğrencilerine hazırlattığı ve sergilediği cami, Kabe, türbe benzeri kartondan projeler velilerin de, ilgili sendikanın da rahatsız olmasına neden oldu.

GREVE GİDİLEBİLİR… “Devlet okulunda bir misyoner gibi hareket etmesine izin vermeyeceğiz” diyen Gökçebel, gerekirse söz konusu okulda greve giderek tepkilerini en sert biçimde göstereceklerini anlattı.  

YENİDÜZEN (Özel)

Mehmetçik Ortaokulu’nda öğrencilere dini objeler kullanılarak projeler hazırlatılması tepkiye yol açtı. Okul öğretmenlerinden Mustafa Malkoç’un öğrencilerine hazırlattığı ve sergilediği cami, Kabe, türbe benzeri kartondan projeler velilerin de ilgili sendikanın da rahatsız olmasına neden oldu.
Konuyu yakından takip eden Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Tahir Gökçebel söz konusu öğretmenin okulda kendi inançları doğrultusunda hareket ettiğini belirterek “Böyle devam ederse o okula sendika olarak müdahale edeceğiz. Devletin okulları tarikat yuvası değil” dedi.

YENİDÜZEN’e konuşan Gökçebel “Mustafa Malkoç isimli din öğretmeni okulda bir misyoner gibi hareket ediyor, Türkiye Büyükelçiliği’nin arkasında olduğunu ima ediyor, hem okul idaresi hem de öğretmenler üzerinde baskı kurmaya çalışıyor, olacak iş değil” diye konuştu. 

“İzin vermeyeceğiz”

Mustafa Malkoç’la ilgili velilerden de yoğun şikayetler aldıklarını anlatan Gökçebel “Bu durum ilk olayı değil, daha önce de buna benzer olaylarla karşımıza çıktı. Buna izin vermeyeceğiz” dedi. Eğitim Bakanlığı’nın da konudan haberdar olduğunu ifade eden Gökçebel “Eğitim Bakanlığı’na söz konusu öğretmenin durumunu ilettik, bakanlık da konuyu takip ediyor” şeklinde konuştu.
“Devlet okulunda bir misyoner gibi hareket etmesine izin vermeyeceğiz” diyen Gökçebel, gerekirse söz konusu okulda greve giderek tepkilerini en sert biçimde göstereceklerini anlattı.

Bu haber toplam 6080 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler