1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MEHMETÇİK' İÇİŞLERİ'NE TAŞINDI
MEHMETÇİK İÇİŞLERİNE TAŞINDI

'MEHMETÇİK' İÇİŞLERİ'NE TAŞINDI

Büro-İş Sendikası, Mehmetçik Belediyesi’nde yaşanan sorunların çözümünü talep etmek amacıyla bugün İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı önünde eylem düzenledi

A+A-

 

Büro-İş Sendikası, Mehmetçik Belediyesi’nde yaşanan sorunların çözümünü talep etmek amacıyla bugün İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı önünde eylem düzenledi.

Eyleme, Hür-İş, Memur -Sen, Bay-Sen, Memur-Sen ve Kamu-İş sendikaları da destek verirken, Büro-İş Başkanı Hüseyin Akyön ve Hür-İş Başkanı Yakup Latifoğlu İçişleri Bakanlığı önünde basına açıklama yaptı.

AKYÖN

Büro-İş Başkanı Hüseyin Akyön konuşmasında, Mehmetçik Belediyesi’nde 2010 yılı seçimleri sonrası belediye başkanı ile belediye meclisi arasında ortaya çıkan “husumetin” çalışana ve bölge halkına olumsuz yansıdığını belirtti.

Akyön, Sayıştay ve İçişleri Bakanlığı nezdindeki girişimlerden sonuç alınamaması dolayısıyla eylem kararı aldıklarına işaret ederek, Mehmetçik Belediyesi’nde 2012 yılının bütçesinin halen geçmediğine dikkat çekti ve bakanlıktan, çalışanların da katılımıyla bir toplantı talep ettiklerini söyledi.

LATİFOĞLU

Hür-İş Başkanı Yakup Latifoğlu da, Büro-İş’in Mehmetçik Belediyesi’nde yaşadığı sıkıntıları dile getirmek için bakanlık önüne geldiklerini söyleyerek, bugüne kadar alınamayan cevapları almak ve çalışanların mağduriyetini ortadan kaldırmak, bölge halkına hizmet götürülmesini sağlamak amacında olduklarını kaydetti.

“Ne yazık ki, biz halen daha demokrasi ve kuvvetler ayrımını benimseyemedik” diyen Latifoğlu, Mehmetçik Belediye Başkanı ve Belediye Meclisi arasındaki sürtüşmenin Bafra Turizm Bölgesi’ne götürülen hizmeti ve dolayısıyla turizmi etkileyeceğine dikkat çekti.

Latifoğlu, turizmi doğrudan etkileyecek eylem şekillerine girmeyi en son çare olarak kullanacaklarını, bugün sadece ilgililerin daha duyarlı olmasını ve bakanlığın ilgili tarafları toplayıp çözüm üretmesini talep etmek amacıyla toplandıklarını sözlerine ekledi.

Sendika yetkilileri, toplantıdan çıkacak sonucu daha sonra kamuoyuyla paylaşacaklarını bildirdi. 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 537 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler