1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MEHMETÇİK BELEDİYESİ’NE PROTESTO
MEHMETÇİK BELEDİYESİ’NE PROTESTO

MEHMETÇİK BELEDİYESİ’NE PROTESTO

Büro-İş, Mehmetçik Belediyesi’nde başta maaş ödemeleri olmak üzere birçok sorun yaşandığı gerekçesiyle yarın protesto eylemi başlatıyor.

A+A-Büro, Banka ve Ticaret Çalışanları Sendikası (Büro-İş), Mehmetçik Belediyesi’nde başta maaş ödemeleri olmak üzere birçok sorun yaşandığı gerekçesiyle yarın protesto eylemi başlatıyor.

Eylem, Büro-İş yetkilileri ve belediye çalışanlarının katılımıyla saat 09.30’da İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı önünde başlatılacak.

Büro-İş Bakanı Hüseyin Akyön tarafından yapılan açıklamada, “Hakkımızı İsteriz” sloganıyla gerçekleştirilecek eylemin, “çalışanların hakkı alınana kadar” Bakanlık ve Mehmetçik Belediyesi önünde sürdürüleceği bildirildi.

Açıklamada, Mehmetçik Belediyesi’ndeki her ay maaşlar konusunda sıkıntı yaşandığı kaydedilerek, “Bugüne kadar da çalışanın alın teri karşılığı Ağustos maaşları ödenmedi” ifadesi kullanıldı.

Yazılı açıklamada, maşların ödenmemesi yanında Mehmetçik Belediyesi bütçesinin de yasalaşmadığı savunularak, bunun diğer sorunların çözümünü engellediği ifade edildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 632 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler