1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Mehmet Ali Şefik makale yarışması ödül töreni 8 Mayıs’ta
Mehmet Ali Şefik makale yarışması ödül töreni 8 Mayıs’ta

Mehmet Ali Şefik makale yarışması ödül töreni 8 Mayıs’ta

Merhum Başsavcı Yardımcısı Mehmet Ali Şefik’in anısına 9.’su düzenlenen makale yarışmasının sonuçları 8 Mayıs Cuma günü açıklanacak.

A+A-

 

Merhum Başsavcı Yardımcısı Mehmet Ali Şefik’in anısına 9.’su düzenlenen makale yarışmasının sonuçları 8 Mayıs Cuma günü açıklanacak.

Hukuk Dairesi Organizasyon Komitesi adına Kıdemli Savcı İlter Koyuncuoğlu’nun verdiği bilgiye göre, jüri heyeti tarafından saat 14.30’da açıklanacak sonuçların ardından ödül töreni de yapılacak.

Posta Dairesi Konferans Salonunda yer alacak ödül töreninde yarışma birincisine ödül ve tüm katılımcılara plaket verilecek.

Ödül töreni öncesinde Doğu Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sultan Tahmazoğlu Üzeltürk, “Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Hakkı” başlıklı bir konuşma yapacak.

27 Nisan 2003’te yaşamını yitiren Mehmet Ali Şefik anısına gerçekleştirilen yarışmanın bu yıl dokuzuncu kez düzenlendiğini belirten Koyuncuoğlu, yarışmanın amacının; genç yaşta aralarından ayrılan Merhum Başsavcı Yardımcısı Mehmet Ali Şefik’in anısını yaşatmak ve onun genç, yetenekli hukukçuları tespit etme geleneğini devam ettirmek olduğunu kaydetti.

Yarışmaya, KKTC vatandaşı, stajyer avukat ve 31 Aralık 2014 tarihi itibarı ile meslekte henüz 5 yılını doldurmayan kayıtlı avukatların katıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Jüri heyeti; Nevvar Nolan (Emekli Yüksek Mahkeme Başkanı), Ersoy Ölçter ( Başsavcı Yardımcısı),Narin Ferdi Şefik (Yüksek Mahkeme Yargıcı), Avukat Mustafa İnan ve Avukat Süleyman Dolmacı ‘dan oluşmuştur.

Organizasyon Komitesi tarafından önümüzdeki yılın yarışma konusu daha sonra açıklanacaktır. Yarışmaya KKTC vatandaşı, stajyer avukat ve 31 Aralık 2015 tarihi itibarı ile meslekte henüz 5 yılını doldurmayan kayıtlı tüm avukatlar katılabilecektir.

MEHMET ALİ ŞEFİK

Mehmet Ali Şefik 12/1/1951 yılında Baf’ta doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1977 yılında mezun olan Şefik, Yüksek Savcılar Kurulu tarafından 28/2/1980 tarihinde Savcı, 1/1/1991 tarihinde Kıdemli Savcı, 1/10/1994 tarihinde Başsavcı Yardımcı Muavini ve 11/3/1998 tarihinde Başsavcı Yardımcısı olarak atanmıştı. Evli ve iki çocuk babası olan Mehmet Ali Şefik Başsavcı Yardımcısı olarak görev yaptığı sırada 27/4/2003 tarihinde genç yaşta aramızdan ayrılmıştır.”

(tak)

Bu haber toplam 1205 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler