1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Meghan Markle bu yasaklara uymak zorunda
Meghan Markle bu yasaklara uymak zorunda

Meghan Markle bu yasaklara uymak zorunda

Meghan Markle ile Prens Harry muhteşem bir düğünle dünya evine girdi. Meghan geleneklerden ötürü bir dizi yasağa uymak zorunda kalacak. İşte o yasaklar....

A+A-

Meghan Markle ile Prens Harry muhteşem bir düğünle dünya evine girdi. Meghan geleneklerden ötürü bir dizi yasağa uymak zorunda kalacak. İşte o yasaklar....

Elizabeth ve ailesinin hayatı çok sayıda kural, kısıtlama ve görevlerle dolu. Yani Kraliçe Elizabeth de olsanız uymanız gereken bir dizi kural var. Kate Middleton'ın her resmi ziyarete, cenazede giyeceği kıyafeti de götürdüğünü, oğlu George'un belli bir yaşa kadar sadece şort giyeceğini biliyor muydunuz? Peki ya yeni Sussex Düşesi prenses Meghan Markle'ı bekleyen yasakları? İşte dünyanın en çok merak edilen ailelerinden biri olan İngiliz Kraliyet ailesi üyelerinin uymak zorunda olduğu kurallar.

Meghan Markle, artık kraliyet ailesinin bir üyesi ve birçok kuralla karşı karşıya. Ona artık sosyal medya, Selfie ve siyaset konuşmak yasak. Ve tabii ki koyu renk oje sürmek de. Kraliyet ailesine mensup kadınlar halkın görebildiği yerlerde sadece doğal görünümlü ojeler sürmek zorunda. Doğal olmayan tırnaklar ve koyu renk ojeler Kraliçe tarafından 'kaba' olarak kabul ediliyor. Bu kuralı bu zamana Kate Middleton'un da sürdürdüğünü gördük, aynısını Meghan Markle'ın ellerinde göreceksiniz.

Meghan Markle'ın sosyal medya hesapları aylardır aktif kullanımda değil. Evlendikten sonra kişisel hesaplarını kullanamayacak olan gelin adayı tıpkı Prens Harry, William ve Kate Middleton gibi Kensington Resmi hesabını kullanmak zorunda.

Kendi evinde kaldığı zaman istediği saatte yatabilecek olan Meghan Markle kraliçenin sarayındayken yatağa gitmek için onu beklemek zorunda. Neyse ki saray kaynaklarına göre kraliçe gece 23:30'dan önce yatmış oluyor.

Meghan Markle için düşes olunca sevimli köpek filtreli selfielere son diyecek. Prens Harry ile katıldığı ilk resmi davette hayranların selfie çektirme tekliflerini geri çeviren oyuncu bu kurala ısınmaya başlıyor şimdiden.

Kraliyet ailesinin oy kullanmasını engelleyen bir yasa yok. Bu, yasal olarak oy kullanabilecekleri anlamına gelir, ancak bunu yapmamayı tercih ediyorlar. Böylece kimse onları adaylardan birine karşı taraf tutmakla suçlayamaz.

1994 yılında Vanity Fair'in yaz partisinde siyah bir elbiseyle görülen Diana'nın elbisesi, ''intikam elbisesi'' olarak adlandırıldı. Çünkü bu, eşi Prens Charles'ın Camilla Parker Bowles'la uzun süreli bir ilişkisi olduğunu itiraf ettiği gündü.

Kadınlar resmi etkinliklerde mutlaka kıyafetlerine uygun şapkalar kullanmak zorunda.

Aile üyeleri kahve ya da çay içerken de belirli kurallara uymak zorunda. Özellikle de fincanı tutarken. Uyulması gereken kural şöyle: Fincanın kulpundan baş ve işaret parmaklarıyla tutulacak ve orta parmak da fincanı alttan desteklemek için kullanılacak.

Kraliyet ailesi kadınları akşam üzeri saat 18.00'e kadar katıldıkları bazı etkinliklerde şapka takmak zorunda. O saatten sonra ise kesinlikle taç kullanmaları gerekiyor. Kadınların taçları başlarına uygun bir şekilde açısı bile hesaplanarak yerleştirilmeli. Bir de elbette taç herkes için değil, bu sadece evli kadınların hakkı.

Erkekler sadece başlarını eğerek saygı gösterisinde bulunurken kadınlarında belirli bir açıdan dizlerini kırarak reverans yapması gerekiyor.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 4722 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler