1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MEĞER ŞOVMUŞ!
MEĞER ŞOVMUŞ!

MEĞER ŞOVMUŞ!

Kuzey Kıbrıs Havayolları’nın göklerde “uçuşu” görülmedi. 18 Ocak 2011’de imzalanan ortaklık sözleşmesi gözleri boyayan görkemli şov olarak hafızlarda kaldı, siyasette “yalan” bir kez daha tarihe geçti. ŞOV VAR UÇUŞ

A+A-

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Havayolları’nın göklerde “uçuşu” görülmedi. 18 Ocak 2011’de imzalanan ortaklık sözleşmesi gözleri boyayan görkemli şov olarak hafızlarda kaldı, siyasette “yalan” bir kez daha tarihe geçti.

 

 

ŞOV VAR UÇUŞ YOK…

 

Yeni havayolunun havadaki rekabete büyük hedeflerle gireceğine dair açıklamalar yapılsa da, biri yılı aşkın bir süredir ufukta uçuş görülmedi.

Yeni havayolu şirketinin 2011 Mart’ta uçuşlara başlayacağına dair yapılan sözleşme töreni ise sadece bir ‘şov’ olarak tarihe mal oldu.

 

GÜNDEME GİRMEDİ…

 

Ocak 2011’de gösterişli bir törenle ilan edilen KKHY, 2012 Nisan ayına kadar Bakanlar Kurulu ile Hükümetin gündemine dahi girmedi. Kuzey Kıbrıs Hava Yolları’nın uçuşuyla ilgili yetkililer ‘sus pus’ oldu… KKHY’nin havalanmasıyla ilgili törene imza koyanların yaptığı, sadece Türk Hava Yolu’na ait uçak maketini elden ele havalandırması oldu.

 

MAKETİ UÇTU…

 

Başbakan Küçük ortaklık sözleşmesinde kendisine hediye edilen “Turkish Airlines” yazılı uçak maketini kabul etmişti. KKHY yerine THY’nın uçak maketi Başbakan Küçük’e doğru havalandı

 

Ayrıntılar YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1524 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler