1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MEDYA-OKUR YAZARLIĞI GÜNDEMDE
MEDYA-OKUR YAZARLIĞI GÜNDEMDE

MEDYA-OKUR YAZARLIĞI GÜNDEMDE

YYK ile iletişim fakülteleri arasında işbirliği

A+A-


 

KKTC’deki Üniversitelerin İletişim Fakülteleriyle işbirliği içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan sosyal içerikli spot filmler ve RTÜK’le birlikte eşgüdüm içinde gerçekleştirilecek “Gelecekle İletişim Çalıştayı” üniversitelerin iletişim fakültesi dekanlarının katıldığı toplantıyla Yayın Yüksek Kurulu’nda (YYK) görüşüldü.
YYK’dan yapılan açıklamaya göre, Yayın Yüksek Kurulu Başkanı Olgun Üstün başkanlığındaki toplantıya, üye Tülin Ural, koordinatör Ferhat Atik yanında, DAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman İrvan, GAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şermin Tekinalp, YDÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Çiftçi, LAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Kalkan ve UKÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Seçim katıldı.

HEMFİKİR OLUNAN KONULAR NE ?

Toplantıda sosyal içerikli spot konularının görüşülmesi yanında, özellikle medya okur yazarlığının Eğitim Bakanlığı’nın müfredatına alınarak orta dereceli okullarda ders olarak okutulması konusunda Yayın Yüksek Kurulu’nun girişiminin desteklenmesi yönünde üniversite dekanlarının hemfikir oldukları, “ortak karar” olarak benimsendi.
Ayrıca medya okuryazarlığı konusunu halka daha iyi anlatmak düşüncesiyle açık oturumlar, konferanslar düzenlenmesinin gereklilik olduğu, ortak fikir olarak kararlaştırıldı.
Toplantı gündeminde olan ve Türkiye RTÜK’ün, YYK eşgüdümü ile 4’üncüsünü düzenleyeceği “Gelecekle İletişim Çalıştayı”nın, 2-6 Mayıs tarihleri arasında, KKTC’de ve tüm üniversitelerin katılımıyla gerçekleştirilmesi yönünde çalışma başlatıldığı, kesin tarihin ve programın uygunluğunun, haftaya üniversitelerden gelecek görüşe göre kararlaştırılacağı kaydedildi.

Bu haber toplam 747 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler