1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MEDYA 4. KEZ BAYİLERDE
MEDYA 4. KEZ BAYİLERDE

MEDYA 4. KEZ BAYİLERDE

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nin yayın organı “Medya”nın 4. sayısı, “medya ekonomisi” ana konusuyla yayımlandı.

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nin yayın organı “Medya”nın 4. sayısı, “medya ekonomisi” ana konusuyla yayımlandı.

 

Medya yöneticileri ve gazetecilerle röportajlar, araştırma ve makalelerin yer aldığı tamamı renkli basılmış dergi, yarından itibaren KTGB üyelerine ve bayilere dağıtılacak.

 

KTGB Başkanı Cenk Mutluyakalı ve Medya Yayın Kurulu Başkanı Nezire Gürkan’ın sunuş yazılarıyla başlayan 56 sayfalık Medya’da, sektörün ekonomik sorunlarını konu alan medya yöneticileriyle yapılmış röportajlar yanında, basın emekçilerinin mesleklerine dair görüşlerini içeren sayfalar da yer alıyor.

 

Yakın geçmişte hayatlarını kaybeden gazeteciler İsmet Kotak ile Doğan Harman’a da yer verilen Medya’da, Kotak’ın sahibi olduğu 1980’li yıllara damgasını vurmuş Kıbrıs Postası gazetesi, gazeteci Şener Levent’le yapılan röportajın da ana konusu.

 

İnternet haberciliği, kamu hizmeti yayıncılığı, radyo televizyonculuğun açmazları, ekler ve ilaveler dergideki makale konularını oluştururken, derginin sürekli sayfaları “bizim mahalle” ve “medya teknolojisi” de yeniliklerle yayımlandı.

 

GAÜ İletişim Fakültesi Dekanı, öğretim üyeleri ve öğrencileriyle; Kıbrıs Türk basınına uzun yıllar hizmet veren Halil Kaymaklılı ile yapılan röportaj; Masum Millet gazetesini yayımlayan hukukçu ve mücadele insanı Con Rifat’ı anlatan araştırma yazısı da Medya’nın yeni sayısında okurlarla buluştu.

 

4 ayda bir yayımlanan Medya, KTGB üyelerine ücretsiz dağıtılırken, gazete bayilerinde de 5 TL’den satılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 933 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler