1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘MEDAZORİ’ bir maç daha…
 ‘MEDAZORİ’  bir maç daha…

‘MEDAZORİ’ bir maç daha…

KKTC’nin kuruluşu etkinlikleri çerçevesinde KTFF Karması ile Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu Karması arasında “Cumhuriyet Kupası” adı altında dün oynanan karşılaşma tam anlamıyla “BİZİMKİLER” açısından fiyaskoydu. Dün

A+A-

 

 

KKTC’nin kuruluşu etkinlikleri çerçevesinde KTFF Karması ile Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu Karması arasında “Cumhuriyet Kupası” adı altında dün oynanan karşılaşma tam anlamıyla “BİZİMKİLER” açısından fiyaskoydu. Dün Cumhuriyet Bayramı’nın onların mı, bizim mi olduğunu pek anlayamadım da…

 Evet “Medazori”… Belki de dün maç sonunda galip gelen Londra Türk Toplumu Karması adı altındaki oyuncuların hiçbiri bu kelimenin ne anlama geldiğini bilmiyor.

Lakin “bizim çocuklarımız” ve dün karşılaşmayı izlemeye gelen sadece “BÜROKRASİ”, biri iki tane “spor yazarı arkadaş” ve birkaç “kulüp yöneticileri” bu kelimenin ne anlama geldiğini gayet iyi biliyorlar.

Bu ülkede bazı şeyler sırf olsun, gerçekleşsin diye ne kadar da basitleşmiş, ne kadar da formalite olarak “adet yerini bulsun” düşüncesinde işler yapılıyor. Daha da ağır konuşmak istemiyorum. Mesajımı alanlar almıştır. Yazık… Çok Yazık..!

 

***

Bu organizasyon için harcanan onca paralara gerçekten de yazık. Mademki KTFF Karması’na seçilen oyuncular bu maçı çok fazla kaale almayacak, gönülsüz sahaya çıkıp futbol oynama niyetinde olmayacak, “Aman 2-3 gün sonra maçım var sakatlanmayayım” diye sahada sadece maç bitsin de bu işten kurtulalım düşüncesinde olacaklarına, o zaman hiç oynanmasın daha iyi.

Dün karmamız denilen futbolcu arkadaşlarımız tamamen çimlerin üzerinde yürüyen, kendini saklayan, koşmayan, mücadele etmeyen, piknik havasında kır gezintisi” kimliğine bürünmüş yıldızlarımızdı.

Aslında bu çocuklara kızmamak gerek. Suçlu onlar değil ki. Tabii ki de ülkemizin kulüp idari yapılar içerisinde sorumlu oldukları kulüpler, bağlı oldukları bireyler var. Aman sakatlanırlarsa yandılar. “Sen misin sakatlanan gel bakalım buraya” sözünü şu an yazarken bile duyar gibi oldum.

 

***

Eee! Hal böyle olunca da tabii ki de çocuklarımız “medazori” olmak zorunda ve bu tip organizasyonları çok da takmıyorlar. İki ülke arasındaki Türk toplumlarını kaynaştırmak,  ülke spor ve futbol severlere güzel bir gün yaşatmak uğraşı güzel bir uğraş ama bu ülkedeki başka tip sorun ve sıkıntılar sebebi ile HALKIMIZ artık “Cumhuriyet Kutlaması” kavramından artık o kadar uzaklaşmış ki buna örnek ve cevap dün sahadaki boş tribünler bir kez daha “CEVAP” verdi.

***

Neyse taa! Londra’dan kopmuş gelmiş ve bu coşkuyu maç sonunda yaşamış ve o sahada terlerinin son damlasına kadar mücadele veren “LONDONLU ASLANLAR”a haksızlık yapmayalım. Bravo LONDON BOY’lar…

Bu bayram size oldu. Hem de 2-0 geriye mağlup duruma düştükten sonra maçın son anına kadar savaşıp 3-2’ye getirerek. O maç sonundaki coşkularını ve sevinç çığlıklarını ata ata resmen bayramın onlar için olduğunu gördüm. Bir kez daha HELAL OLSUN sizlere…

Aslında dünkü maç bir kez daha göstermiş ve ispat etmiş oldu ki ÜLKE FUTBOLUMUZ her geçen yıl bir o kadar daha çöküş içinde. Geri geri gidiyoruz, geri vites içinde takılı kalmışız maalesef.

Nerede o Londra Türk Karması ile geçmiş yıllarda yaptığımız bol gollü galibiyetlerimiz?  Yok… Ve bu gidişle bu gönülsüz ve isteksiz tavırlarla da artık daha zor görünüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 890 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler