1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Meclis’ten 'duyarlı' yasalar geçti
Meclis’ten duyarlı yasalar geçti

Meclis’ten 'duyarlı' yasalar geçti

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, dün aralarında af yasası olarak da bilinen Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik) Yasa Tasarısı da bulunan 6 tasarıyı görüşmek üzere toplandı. Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu “Avrupa Konseyi Çocukların Cinsel Sömürü v

A+A-

 

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, dün aralarında af yasası olarak da bilinen Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik) Yasa Tasarısı da bulunan 6 tasarıyı görüşmek üzere toplandı.

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu “Avrupa Konseyi Çocukların Cinsel Sömürü ve İstismara Karşı Korunması Sözleşmesi (Onay) Yasa Tasarısı”, “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi (Onay) Yasa Tasarısı” ve “Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nı onayladı.

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, dün akşam geç saatlere kadar çalışarak yaklaşık 12 saat süren mesaisinde gündemindeki tasarıları görüşmeyi tamamladı.

Genel Kurul geceki mesaisinde “Anayasa’nın 159’uncu Maddesinin (1)’inci Fıkrasının (b) Bendi Kapsamına Giren Taşınmaz Malların Tazmini, Takası ve İadesi (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nı 28, “Şans Oyunları (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nı da 29 oyla oybirliğiyle onayladı.

“Anayasa’nın 159’uncu Maddesinin (1)’inci Fıkrasının (b) Bendi Kapsamına Giren Taşınmaz Malların Tazmini, Takası ve İadesi (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Taşınmaz Mal Komisyonu’na başvuruların süresinin 21 Aralık 2013’e kadar uzatılmasını öngörüyor.

Çalışmalarını saat 23.30’da tamamlayan Genel Kurul’da, Rekabet (Değişiklik) Yasa Tasarısı da görüşülerek, üçüncü görüşmesi bir sonraki birleşime bırakıldı. Tasarı, Rekabet Kurulu başkan ve üyelerinin baremlerinde düzenlemeyi öngörüyor.

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ 9 ARALIK’TA BAŞLIYOR

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, bir sonraki toplantısını 9 Aralık Cuma günü yapacak ve 2012 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nı görüşmeye başlayacak. Bütçe görüşmeleri 21 Aralık’a kadar devam edecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1548 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler