1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİSTE SESLER YÜKSELDİ
MECLİSTE SESLER YÜKSELDİ

MECLİSTE SESLER YÜKSELDİ

Kemal Dürüst’ün konuşması sırasında CTP Milletvekili Ömer Kalyoncu ile arasında karşılıklı bir konuşma gerçekle

A+A-

 

 

CTP Milletvekili Mehmet Çağlar, KKTC’de düzenlenen gençlik çalıştayının, Türkiye’nin organizasyonu olduğunu ancak KKTC Eğitim Bakanlığı’nın “kedinin kuyruğuna bağlanan maşrappa” gibi olaya “yamalandığını” iddia etti.

Türkiye’deki gençlerin sorunlarının “Kıbrıslı gençlerin” sorunuymuş gibi yansıtılmak istendiğini ileri süren Çağlar, Türkiye’deki eğitim sisteminin, KKTC’de uygulanmaya çalışıldığını öne sürdü.

DÜRÜST

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst de eleştirilere yanıt verdiği konuşmasında, geçen günlerde gerçekleştirilen Gençlik Kurultayı’nın TC Gençlik Bakanlığı ile işbirliği içinde Türkiye gençlerinin sorunlarını irdelemek amacıyla düzenlendiğini söyledi.

Dürüst, KKTC’nin gençlik kurultayının bir süre önce yapıldığını ve Kurultayda gençlerle ilgili her türlü konunun konuşulduğunu kaydeden Dürüst, kurultayın sonuçlarının kamuoyuyla mutlaka paylaşılacağını belirtti.

Dürüst, külliyenin hükümet programında olup olmadığı yönündeki soruya yanıtında “MEB’in hiçbir zaman külliye diye bir projesi olmadı. Bir okulda ilahiyat bölümü varsa, o bizi bağlar” dedi.

Kemal Dürüst’ün konuşması sırasında CTP Milletvekili Ömer Kalyoncu ile arasında karşılıklı bir konuşma gerçekleşti. Zaman zaman ses tonlarının yükseldiği konuşma sırasında Kalyoncu, Dürüst’e “en yalan söyleyen bakan” suçlamasında bulundu. Dürüst ise Kalyoncu’ya UBP için söylediği “Ahlaksızlar sürüsü”nü hatırlatarak, bu sözlerini tekrarlaması halinde konuyu yargıya götüreceğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 705 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler