1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİSTE 'RÜŞVET' KONUŞULDU
MECLİSTE RÜŞVET KONUŞULDU

MECLİSTE 'RÜŞVET' KONUŞULDU

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda, yapılan ilk 2 gündem dışı konuşmada, rüşvet iddiaları gündeme getirildi. CTP - BG Milletvekili Sonay Adem yaptığı gündem dışı konuşmada, samimi olarak bir mesele üzerinde konuşulması isteniyorsa buna göre ta

A+A-

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda, yapılan ilk 2 gündem dışı konuşmada, rüşvet iddiaları gündeme getirildi.

 

CTP - BG Milletvekili Sonay Adem yaptığı gündem dışı konuşmada, samimi olarak bir mesele üzerinde konuşulması isteniyorsa buna göre tavır sergilenmesi gerektiğini söyledi.

Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün’ün sıraladığı mazeretlerin tatmin edici olmadığı, böylesi bir dönemde mutlaka New York’ta bulunması gerektiğini belirten Adem, “Egemenlik Meclis’teyse sağcımız solcumuz egemenliğin gereklerini yerine getireceğiz” dedi.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın, Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’a sunduğu raporu “rezalet” olarak nitelendiren Adem, “o zaman sıradan insanlar vali betimlemesi yaptığında kızılmaması gerektiğini” belirtti.

Son dönemlerde çeşitli odaklarda rüşvet konusunun da gündem geldiğini, bu kişilerden bir tanesinin de “Gidip Ankara’ya belgeleri götüreceğim” dediğini ifade eden Adem, “Geldiğimiz noktaya bakar mısınız” dedi.

“Başbakan İrsen Küçük’ün bir isim olduğunu, kendisinin rüşvet işine bulaşacağına imkan vermediğini” kaydeden Adem, ancak Başbakanlığın içinde rüşvet olayları olduğunu, bazı UBP milletvekillerinin bile söylemekte olduğunu” savundu.

“Bir üst düzey görevlinin kendi evinden zırhlı bir araca 700 bin lira yükleyip bir bankaya yatırdığı” yönünde bir iddia bulunduğunu da kaydeden CTP Milletvekili Adem, Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun bu işin üzerine giderek su yüzüne çıkarmasını talep etti. Adem, Merkez Bankası’nın da bu konuda gerekli adımı atmasını istedi.

Adem “Bu adam kim isterse olsun ortaya çıkarılmalıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

KÜÇÜK

Sonay Adem’i yanıtlayan Başbakan İrsen Küçük, 700 bin liranın zırhlı araçla bir bankaya yatırılması konusunu gazetelerde okuduğunu, hemen Merkez Bankası Başkanı’nı arayarak tespitini yapıp yapamayacaklarını sorduğunu, “Bunu tespit etmelerinin mümkün olmadığı” cevabını alınca Başbakanlık Denetleme Kurulu’na konuyu araştırması konusunda talimat verdiğini, sonuç gelince kamuoyu ile bunun paylaşılacağını vurguladı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1016 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler