1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİSTE 'OYÇOKLUĞU' BULAMADI
MECLİSTE OYÇOKLUĞU BULAMADI

MECLİSTE 'OYÇOKLUĞU' BULAMADI

PETROL TESİSİNE DESTEK YOK 28 RET 2 EVET 6 ÇEKİMSER 3 CEVAP YOK Toplumun büyük bir kesiminin karşı çıktığı Yedikonuk’ta yapılması planlanan Petrol Dolum Tesisi, Cumhuriyet Meclisi’nde de ‘Oyçokluğu’ bulamadı. Bakanlar Ku

A+A-

 

 

PETROL TESİSİNE DESTEK YOK

 

28 RET

2 EVET

6 ÇEKİMSER

3 CEVAP YOK

 

Toplumun büyük bir kesiminin karşı çıktığı Yedikonuk’ta yapılması planlanan Petrol Dolum Tesisi, Cumhuriyet Meclisi’nde de ‘Oyçokluğu’ bulamadı. Bakanlar Kurulu üyeleri hariç YENİDÜZEN’in ulaştığı 36 milletvekilinden aralarında 5 UBP’li vekilin de olduğu 28 milletvekili Yedikonuk’ta yapılması planlanan Petrol Dolum Tesisi’ne ‘HAYIR’ derken, 6 UBP vekil ise çekimser kaldı.

 

Bakanlar Kurulu hariç UBP Milletvekilleri’nden 5’i petrol dolum tesisine karşı, 6’sı çekimser, 2’si ise yapılmasından yana olduğunu belirtirken, Meclis Başkanı, UBP Girne Milletvekili Dr. Hasan Bozer, UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu ve Girne Milletvekili İlkay Kamil’e ulaşılamadı. 

 

UBP’DEN 5 ‘KARŞIYIM’!

Hasan Taçoy, Zorlu Töre, Dr. Ergün Serdaroğlu, Türkay Tokel ve Dr. Mehmet Tancer Yedikonuk’ta Petrol Dolum Tesisi’ne karşı olduklarını açıkça ifade eden UBP’li vekiller.

Yedikonuk’ta Petrol Dolum Tesisi yapılmasına karşı olduklarını açıkça ifade eden UBP’li vekiller, konuyla ilgili uzmanlarının uyarılarının yanı sıra, toplumun isyanını da dikkate alıyor.

 

KARARSIZ ÇOK…

Yedikonuk’ta Petrol Dolum Tesisi ile ilgili UBP’li vekiller arasında en büyük kesimi ‘kararsızlar’ oluşturuyor.

Meclis’te oluşturulan dolum tesisiyle ilgili komitenin başkanı, UBP Mağusa Milletvekili Dr. Ahmet Eti açıklama yapmaktan kaçınırken, UBP Güzelyurt Milletvekili Mutlu Atasayan ise ‘Çevreye zarar verecekse yapılmamalı’ diyen vekiller arasında. Atasayan ‘Uzmanların görüşüne göre hareket edilmeli’ derken, bir diğer Güzelyurt Milletvekili Ahmet Çaluda, “Partim karşıysa ben de karşı olurum. İhtiyaç varsa yapılmalı” diyenlerden.

 

UBP Mağusa Milletvekili Afet Özcafer ise, “Kesinlikle evet veya hayır diyebilecek konumda değiliz” derken, “Ülkemizin doğasının zarar görmesini istemeyiz ama getirisini de göz ardı edemeyiz” şeklinde konuştu.

 

‘BAŞKA YERDE DAHA İYİ OLUR’ DİYENLER

UBP’nin İskele Milletvekilleri’nden Ahmet Zengin, ‘Katma değeri olacaksa yapılsın’ derken, dolum tesisine daha uygun bir yer bulunması durumunda daha memnun olacağını ifade etti.

Bir diğer İskele Milletvekili Ali Rıza Usluer’se, “Bölgede tehlike arz edecekse kesinlikle karşıyım” derken, bölgenin de yatırıma ihtiyacı olduğunu, tehlike arz etmemesi durumunda yapılmasından yana olduğunu kaydetti.

 

TEREDDÜTSÜZ ‘YAPILSIN’ DİYEN AZ…

Başından beri dolum tesisini savunan UBP İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba’nı yanı sıra, UBP’de tereddütsüz yapılsın diyen ikinci isim Girne Milletvekili Necdet Numan.

 

CTP – TDP TAMAMEN KARŞI

CTP ve TDP önce Lefke’ye, daha sonra da Yedikonuk’a yapılması planlanan Petrol Dolum Tesisi projesine başından beri karşı duruş sergiledi.

 

ÖRP- DP- DGP’DEN DE RET!

‘Kesinlikle karşı’ olduklarını belirten ÖRP, DP ve DGP’li milletvekilleri, dolum tesisine karşı yapılan eylemlere de katılarak, toplumun bu yöndeki karşı duruşuna destek veriyor.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 782 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler