1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİŞTE NİSAP KRİZİ
MECLİŞTE NİSAP KRİZİ

MECLİŞTE NİSAP KRİZİ

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, toplantı yeter sayısı bulunmaması nedeniyle bugünkü toplantısını gerçekleştiremedi ve 48 saat sonraya erteledi. Meclis Başkanı Hasan Bozer başkanlığında saat 11.00’de yapılan ilk toplanma girişiminde nisap bulunmama

A+A-

 

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, toplantı yeter sayısı bulunmaması nedeniyle bugünkü toplantısını gerçekleştiremedi ve 48 saat sonraya erteledi.

Meclis Başkanı Hasan Bozer başkanlığında saat 11.00’de yapılan ilk toplanma girişiminde nisap bulunmaması nedeniyle toplantı yarım saat ertelendi. Saat 11.45 sıralarında toplanmak için yapılan yoklamada yine toplantı yeter sayısı bulunamayınca Bozer toplantıyı 48 saat sonraya erteledi.

Meclis Genel Kurulu, bu durumda Çarşamba gün aynı gündemle toplanacak.


MUHALEFETTEN PROTESTO

Cumhuriyet Meclisi’ndeki muhalefet partileri CTP - BG, TDP ve DP; UBP’yi “Meclis’te sürekli nisap sorunu yaşadığı ve meclisi toplayamadığı” iddiasıyla protesto etti.

Söz konusu muhalefet partileri, bu yüzden bugün Cumhuriyet Meclisi oturumuna katılmayacaklarını bildirdiler.

CTP - BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ile TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, TAK muhabirine yaptıkları açıklamada, UBP’nin Meclis’te sürekli nisap sorunu yaşadığını ve nisap sağlayamadığını savunarak, bunu protesto ettiklerini ve bugünkü Meclis Genel Kurulu oturumuna katılmayacaklarını söyledi.

Çakıcı, “İstikrarsız bir yapı var, UBP’yi protesto ediyoruz” derken, CTP - BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu da, Meclis’te nisap sağlanamadığı için oturumun 48 saat sonraya ertelendiğini belirtti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 747 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler