1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİSTE 'KIBRIS' GÖRÜŞÜLDÜ
MECLİSTE KIBRIS GÖRÜŞÜLDÜ

MECLİSTE 'KIBRIS' GÖRÜŞÜLDÜ

Meclis, New York’ta yapılacak zirve öncesinde Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun katılımıyla Kıbrıs gündemiyle olağanüstü toplandı

A+A-

 

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun, 22 - 24 Ocak tarihleri arasında New York’ta BM Genel Sekreteri’nin katılımıyla gerçekleşecek üçlü görüşme öncesinde Kıbrıs müzakereleri sürecinde gelinen son durum ile ilgili “Görüşmelerde Gelinen Son Nokta” konusunda bilgi verdiği Meclis Genel Kurulu'nun olağanüstü toplantısı sona erdi. Toplantı yaklaşık 4 saat sürdü.

 

Cumhurbaşkanı Eroğlu toplantıdan çıkışında yaptığı açıklamada, “Olgun ve olumlu bir toplantı oldu” dedi.

 

Genel Kurul’a taslak belge ile ilgili bilgi verdiğini kaydeden Eroğlu, daha sonra parti başkanları ve milletvekillerinin söz alarak görüşlerini ortaya koyduğunu ve kendisinin de cevabi bir konuşma yaptığını ifade etti.

 

Kıbrıs’ta kalıcı ve yaşayabilir bir anlaşmanın genel arzu olduğunu belirten Eroğlu, “Ben de bu amaçla görüşmeleri sürdürüyorum” dedi.

 

Taslak belgenin ne olduğunun sorulması üzerine de Cumhurbaşkanı Eroğlu, Greentree’ye giderken her iki tarafın da 20 sayfalık belge hazırladığını ve henüz teati etmediklerini, ancak taslak belgeyi daha da zenginleştirmeye çalıştıklarını söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Bu konuda Meclis’e de bilgi verip görüşlerini almaya çalıştım” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 916 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler