1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİSTE GÜNDEM MÜZAKERELER
MECLİSTE GÜNDEM MÜZAKERELER

MECLİSTE GÜNDEM MÜZAKERELER

Meclis, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun “Görüşmelerde gelinen son nokta” konusunda yapacağı bilgilendirme için olağanüstü toplandı.

A+A-

 

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun “Görüşmelerde gelinen son nokta” konusunda yapacağı bilgilendirme için olağanüstü toplandı.

Toplantı için saat 14.35’de Meclis’e gelen Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu Meclis Başkanı Hasan Bozer ve Meclis Üst düzey yöneticileri karşıladı.

Meclis Başkanı Hasan Bozer başkanlığında, saat 14.45’te toplanan Genel Kurul, ilk olarak 2012 Mali Yılı Bütçe görüşmelerinin 9 Aralık’ta başlayacak olması nedeniyle 8 Aralık’ta yapılacak Genel Kurul toplantısının ertelenmesini onayladı.

Genel Kurul ardından Başkanlık Divanı’nın 2012 Mali Yılı Bütçe görüşmelerinin 9 Aralık’ta başlayıp 21 Aralık’ta sona ermesini öngören kararını kabul etti. Karara göre bütçe görüşmeleri belirlenen tarihler arasında hafta sonları hariç her gün yapılacak. Saat 10.00’da başlayacak bütçe görüşmeleri o günkü program tamamlanana kadar devam edecek.

Başkanlık Divanı kararlarının onaylanmasının ardından Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu Genel Kurul salonuna girdi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun, müzakere sürecinde gelinen son durum hakkında bilgi vereceği Genel Kurul toplantısı saat 14.50’de kapalı oturum haline dönüştürüldü.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Meclis’e gelişinde yaptığı kısa açıklamada, New York’ta gerçekleştirilen son zirve sonrası partilerle bir araya gelemediğini, o nedenle bugün Meclis’i bilgilendirmek istediğini belirterek “O amaçla bugün buradayım” dedi.

 


 

EROĞLU: GENEL OLARAK MEMNUNUM

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun “görüşmelerde gelinen son nokta” konusunda bilgilendirme yaptığı Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun olağanüstü toplantısı tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun,  müzakere sürecinde gelinen son durum hakkında bilgi verdiği olağanüstü toplantı kapalı olarak yapıldı ve yaklaşık dört saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Eroğlu saat 19.00 sıralarında Meclisten çıkışında yaptığı açıklamada, “çok güzel ve anlamlı bir toplantı yapıldığını” ifade etti.

Meclise geniş bilgi vermeye çalıştığını kaydeden Eroğlu, parti başkanlarının ve milletvekillerinin konuşmalarının ardından kendisinin de onlara cevap vermesi nedeniyle oturumun uzadığını söyledi.

Verdiği bilgilerden dolayı milletvekillerinin memnun olduğunu belirten Eroğlu, milletvekillerinin de görüşlerini ortaya koyduğunu ve bazı eleştiriler de olduğunu ifade etti.

Derviş Eroğlu, “Genel olarak beni memnun eden bir meclis birleşimi oldu. Birçok konularda meclisimizde temsil edilen siyasi partilerle birlikte düşündüğümüz ortaya çıktı” dedi.

Eroğlu, değişik görüşler ile çok farklı yaklaşım şekilleri bulunduğunu da kaydederek, ancak hepsinin aynı amaca yönelik olduğunu söyledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 867 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler