1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİSTE 'GÖZ GÖZE GELME' EYLEMİ
MECLİSTE  GÖZ GÖZE GELME EYLEMİ

MECLİSTE 'GÖZ GÖZE GELME' EYLEMİ

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) Yönetim Kurulu bugün Cumhuriyet Meclisi’nde “Göz Göze Gelme” eylemi yaptı. KTEZO Yönetim Kurulu üyeleri bugün meclise giderek, basın açıklaması yaptı ve ardından “Kıbrıs Türk Esnaf ve

A+A-

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) Yönetim Kurulu bugün Cumhuriyet Meclisi’nde “Göz Göze Gelme” eylemi yaptı.

KTEZO Yönetim Kurulu üyeleri bugün meclise giderek, basın açıklaması yaptı ve ardından “Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Birlikleri Federasyonu Yasa Tasarısı”na karşı başlattıkları imza kampanyasından toplanan imzaları siyasilere iletti.

Ziyaret sırasında yapılan “göz göze gelme eylemi” ile siyasilerden yasanın desteklenme gerekçesini açıklamaları talep edildi.

HÜRREM TULGA

K. T. Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga, basına yaptığı açıklamada, amaçlarının Bakanlar Kurulu’nun Cumhuriyet Meclisi’ne ivedi olarak görüşülmesi talebiyle gönderdiği “Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Birlikleri Federasyonu Yasa Tasarısı”na karşı çıkmak olduğunu ve göz göze gelme eylemi çerçevesinde yasa tasarısını destekleyen siyasilerle göz göze gelerek, söz konusu yasa tasarısını destekleme gerekçelerini öğrenmek” olduğunu söyledi.

Rahatsızlıklarını sürekli dile getirmelerine karşın, siyasilerden gerekli ilgiyi görmediklerini dile getiren Tulga, işlerini güçlerini bırakıp yasa tasarısına karşın imza topladıklarını belirtti.

Yasa tasarısının yabancı sermayeyi esnaf saydığını savunan Tulga, tasarının bugün ivedilik talebiyle Meclisin gündemine gelebileceğini, kendilerinin de yasa tasarısını geçirtmemek için kararlı olduklarını söyledi.Tulga, “ Hazırlanan böl-yönet yasasıdır. Bizi çiğnemeden geçiremeyeceksiniz” dedi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 701 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler