1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİSTE GERGİNLİK
MECLİSTE GERGİNLİK

MECLİSTE GERGİNLİK

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu yasama ve denetim görevlerini yerine getirmek üzere bugün saat 10.40’da Meclis Başkanı Hasan Bozer başkanlığında toplandı. Birleşimde ilk olarak söz alan UBP İskele Milletvekili Ahmet Zengin, kürsüden bardak atma ola

A+A-

 

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu yasama ve denetim görevlerini yerine getirmek üzere bugün saat 10.40’da Meclis Başkanı Hasan Bozer başkanlığında toplandı.

Birleşimde ilk olarak söz alan UBP İskele Milletvekili Ahmet Zengin, kürsüden bardak atma olayı nedeniyle Komite’nin ardından Meclis Genel Kurulu’ndan ve halktan da özür diledi.

Zengin, o hareketle Meclis İç Tüzüğü’nü ihlal ettiğini bildiğini, ancak 13 saat kürsüden konuşmanın da tüzüğü ihlal anlamına geldiğini ifade ederek, olayın bir daha tekrarlanmamasını diledi.

PANKART EYLEMİ

Bu arada Hava-Sen’de örgütlü eski Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) çalışanları, Meclis’in bugünkü birleşiminde pankart açarak eylem yaptı.

Genel kurulun başlamasının ardından izleyici bölümünde “Yaşamak Mı Zor, Ölmek Mi” yazan pankart açan eski KTHY çalışanları, güvenlik görevlileri tarafından salon dışına çıkarıldı. Pankarta el koyan polis, eylemcileri meclis avlusunun dışına gönderdi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1641 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler