1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİSTE FLAŞ GELİŞME
MECLİSTE FLAŞ GELİŞME

MECLİSTE FLAŞ GELİŞME

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun bugünkü gündemindeki Sosyal Güvenlik, Sosyal Sigortalar, İhtiyat Sandığı ile Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik) Yasa Tasarıları komiteye geri çekiliyor. Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer’in çağrısıyl

A+A-

 

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun bugünkü gündemindeki Sosyal Güvenlik, Sosyal Sigortalar, İhtiyat Sandığı ile Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik) Yasa Tasarıları komiteye geri çekiliyor.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer’in çağrısıyla Meclis Genel Kurulu toplantısı öncesinde bir araya gelen parti başkanları, eylemlere ve boykotlara neden olan tasarıların yeniden görüşülmek üzere komiteye gönderilmesinde uzlaştı.

Söz konusu tasarılar, Başbakan İrsen Küçük’ün önerisiyle ve oybirliğiyle geri çekildi. Başbakan Küçük, geri çekme kararlarını, tasarıların tüm partilerin katılımıyla komitede yeniden ele alınmasına olanak sağlamak ve tasarıların 1 Ocak 2012’de yürürlüğe girecek olması nedeniyle bu kararı aldıklarını açıkladı.

Partiler, tasarıların 5 Aralık’ta genel kurul toplantısında ele alınmasında da anlaştı.

Uzlaşma kararını basına CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ve TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı açıkladı.

Bu gelişmelerin ardından Meclis Genel Kurulu toplanacak. Parti başkanlarının uzlaştığı kararın genel kurulda onaylanması bekleniyor.

“DİRENİŞ ATEŞİ” YAKILACAK

CTP-BG Gençlik örgütü, daha önceden aldığı “Direniş Ateşi” yakma kararını son gelişmeye rağmen geri çekmedi. CTP-BG, “Bu oyuna gelmiyoruz, özgürlük için direniyoruz” açıklamasını yaptı. Bugün saat 17:00’de Kuğulu Park’ta “direniş Ateşi” yakılacak.

SENDİKAL PLATFORM’UN EYLEMİ ASKIDA

 

Sendikal Platform, yazılı açıklamasında, bugün için planladıkları eylemi askıya aldı. Platform’dan yapılan açıklamanın tam metni şöyle;

 

“UBP Hükümetinin halka rağmen meclisten geçirmeye çalıştığı Yabancılar ve Muhaceret , Sosyal Sigortalar, Sosyal Güvenlik ve İhtiyat Sandığı değişiklik yasaları, sendikal platformun ve destek veren sendikaların, muhalefet partilerinin ve halkın kararlı karşı duruşu neticesi hükümet tarafından meclis alt komitesine yeniden görüşülmek üzere geri çekilmiştir.

 

Bu nedenle daha önce duyurmuş olduğumuz bugün saat 18.00’de Kuğulu Park’ta yapılacak eylemimizi askıya almış bulunmaktayız. Ancak Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nın Kuğulu Park’ta başlattığı çadır eylemine Sendikal Platform ve diğer sendikaların başkan ve yöneticileri katılıp destek vereceklerdir.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1643 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler